Obľúbená reštaurácia Bratislavčanov po dlhých rokoch definitívne končí, zložila ju korona

  • Koronakríza doháňa ku krachu čoraz viac prevádzok
  • Pandémia už položila na kolená aj obľúbenú rodinnú reštauráciu vo Vajnoroch
Vináreň a Reštaurácia pri Kaplnke
Vináreň a Reštaurácia pri Kaplnke
  • Koronakríza doháňa ku krachu čoraz viac prevádzok
  • Pandémia už položila na kolená aj obľúbenú rodinnú reštauráciu vo Vajnoroch

So slovenským gastrom to vyzerá čoraz horšie. Minister vnútra Roman Mikulec dokonca zdôraznil, že ak sa v súčasnej pandemickej situácii otvoria reštaurácie či posilňovne, „môžeme zavrieť nemocnice“.

Reštaurácie napojené na iniciatívu Bojujeme za naše gastro aj napriek varovaniu odborníkov otvorili svoje interiéry pre hostí. Hovoria pritom o neúnosnej situácii, kedy veľké množstvo z nich nemá na nájom a musí prepúšťať. 

Realita podnikania na Slovensku: Po Vianociach už svoje prevádzky mnohí neotvoria, ak nepríde pomoc od štátu

Žiaľ, objavuje sa čoraz viac prípadov, kedy prevádzkovatelia reštaurácií musia svoj podnik zavrieť natrvalo v dôsledku absolútneho krachu.

Hostí už viac neprivíta ani obľúbená reštaurácia mnohých obyvateľov bratislavského kraja. Rodinná „Vináreň Reštaurácia pri Kaplnke“ v bratislavských Vajnoroch oznámila, že nie je za súčasnej situácia schopná ďalej pokračovať. 

„Gastro bolo náročné vždy, aj bez pandémie a obmedzení, no tento posledný rok bol extrém. Firmu sme museli dotovať už počas prvej vlny a čiastočná a oneskorená pomoc štátu nám straty znížila len minimálne. Predvianočné obdobie bolo pre nás vždy z pohľadu príjmov najdôležitejšie, a opätovné obmedzenia nám spôsobili škody, ktoré už nemáme z čoho vykryť,“ hovoria majitelia Ján Zúbrik a Ján Tisoň.

Podporuješ tvoje obľúbené reštaurácie aj počas pandémie?

Ďalej konštatujú, že končia čisto z ekonomických dôvodov, nakoľko nemajú finančné krytie na ďalšie dotovanie a nemôžu si dovoliť zadlžiť ich rodiny ešte viac.

„Verím, že ste vždy cítili, že sme našu prácu milovali. Bolo nám s vami super a budete nám veľmi chýbať, ale keď nevidíme svetlo na konci tunela a pomoc a podpora od najbližších partnerov neprichádza, musíme to ukončiť. Ďakujeme za 6 krásnych rokov, ktoré sme s vami mali možnosť stráviť,“ dodávajú. 

zdroj: Vináreň a Reštaurácia pri Kaplnke

Príbeh tohto historického domu, ktorý sa nachádza priamo v srdci Vajnor, sa začal písať v roku 1884. V tomto období bol len klasickým dedinským domom. V roku 1996 bol dom zrekonštruovaný a začala sa písať jeho história v podobe obľúbenej vajnorskej reštaurácie.

V roku 1997 bol ocenený zvláštnou cenou v súťaži agentúry DOMUS Slovakia ako úspešná revitalizácia tradičného rodinného domu vo Vajnoroch.

V tejto reštaurácii vždy ponúkali špeciality tradičnej rakúsko-uhorskej kuchyne. Medzi ich najväčšie špeciality patril poctivý Wiener schnitzel so zemiakovým šalátom, sviečková na smotane s domácou knedľou či prešporský guláš. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech