Obľúbené Lunter Bistro, ktoré si zamilovali aj „mäsožravci“ definitívne končí

  • Po úspešnom koncepte reštaurácie v Banskej Bystrici rozšírila spoločnosť Lunter svoje gastro pôsobenie o prvé ,,take away“ bistro v Bratislave
  • To však po ročnom pôsobení v hlavnom meste svoje brány zatvára
  • Jeho zakladatelia sa rozhodli investovať financie, čas a energiu iným spôsobom
Lunter
archív Startitup
  • Po úspešnom koncepte reštaurácie v Banskej Bystrici rozšírila spoločnosť Lunter svoje gastro pôsobenie o prvé ,,take away“ bistro v Bratislave
  • To však po ročnom pôsobení v hlavnom meste svoje brány zatvára
  • Jeho zakladatelia sa rozhodli investovať financie, čas a energiu iným spôsobom

Lunter Bistro v hlavnom meste prvýkrát otvorilo v lete 2019, ponúkalo ľahké, chutné menu z vlastných rastlinných produktov a  čerstvých surovín. Bistro sa usídlilo v Twin City Tower. Spoluzakladateľ prevádzky Jakub Lunter pre Startitup prezradil, že toto miesto si vybrali aj preto, že expandovaní do Bratislavy, prišlo k dobrej a férovej spolupráci s developerom HB Reavis, ktorý im vtedy ponúkol priestor a vyšiel im v ústrety pri jeho zariaďovaní.

Zakladatelia sa pritom nebáli ani neďalekej konkurencie ako je populárna gastro prevádzka Kitchinn či Poké bar. Podľa slov Jakuba Luntera, ktorého úlohou je rozvoj nových projektov v rámci firmy, je konkurenicia dôležiá a podnikateľov inšpiruje k zlepšeniam. 

Lunter Bistro
zdroj: archív Startitup

Obľúbené bistro však najnovšie oznámilo nečakanú správu, prevádzka v hlavnom meste definitívne skončila. „V Bratislave to nevzdáme, vrátime sa hneď ako nájdeme vyhovujúce priestory,“ oznámilo Lunter Bistro na svojich sociálnych sieťach.

Jakub Lunter už v minulosti pre Startitup priznal, že bratislavské bistro je limitované veľkosťou priestorov. Zákazníci si tu preto nemohli posedieť ako v bežnej reštaurácii. Myšlienka bistra bola postavená skôr na rýchlosti obsluhy.

„Už mnohokrát sa nám potvrdilo, že Bratislavčania majú značku LUNTER v mimoriadnej obľube. Problematická sa však ukázala najmä zvolená lokalita stále neobsadeného biznis centra a dlhodobá rekonštrukcia dopravného uzla, kde sme od začiatku bojovali s nízkou návštevnosťou zákazníkov. Celý projekt sme dlhodobo dotovali. Navyše aktuálna neľahká situácia nás prinútila prehodnotiť náklady, spojené s prevádzkou nášho bratislavského bistra. Vzhľadom na tieto okolnosti sme sa rozhodli investovať financie, čas a energiu iným spôsobom. Neznamená to však definitívny koniec – do hlavného mesta sa veľmi radi opäť vrátime,“ vyjadrila sa pre Startitup Zuzana Chabadová zo spoločnosti Lunter.

Lunter Bistro
zdroj: Lunter Bistro

Lunter Bistro môžeš však naďalej navštíviť v Banskej Bystrici. Vybrať sa tu dá zo sortimentu čerstvých zabalených jedál alebo z „all you can take“ baru, teda naber si, koľko chceš za jednotnú cenu. V ponuke sú kaše a chia pudingy z čerstvého sójového nápoja, trstinového cukru a ovocného pyré. Ochutnať môžeš aj krémové polievky výlučne z čerstvej zeleniny, ochutené bylinkami, Taliansku a Indickú Lunter misku, chrumkavé tofu, Lunter zemiakový šalát a ďalšie originálne bezmäsité jedlá.

Lunter Bistro
zdroj: Lunter Bistro

„Nie je naším cieľom, aby sa každý stal vegetariánom, ale každý by mal dbať o to, aby jeho výživová pyramída nebola prevrátená,“ vyjadril sa Ján Lunter, zakladateľ spoločnosti Lunter, predtým známej ako AlfaBio.

Navštívil si niekedy Lunter Bistro?

Lunter Bistro
zdroj: Lunter Bistro

„Bisto v Bystrici a reštaurácia sú ziskové, na druhej strane však optimalizujeme celý model. Zisk je síce pri podnikaní dôležitý, ale pre nás je rovnako tak dôležité, že zákazník má možnosť ochutnať už pripravené produkty podľa našej filozofie a z našich surovín, a týmto spôsobom nepriamo podporujeme aj bežný predaj produktov,“ dodal Jakub Lunter.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK