Obľúbené vietnamské bagety či slovenskú značku burgrov čaká veľký rast. Môže za to viac ako dvojmiliónová injekcia

  • PFC oznamuje ďalšiu investíciu, tentoraz do slovenskej skupiny CF Group j.s.a.
  • Tá stojí za obľúbenými gastro projektmi
  • Patrí tam napríklad Regal Burger, Poke Bistro, La Garnacha, Chuck&Frida, ale aj Banh-mi-Ba
Banh-mi-Ba, Regal Burger
  • PFC oznamuje ďalšiu investíciu, tentoraz do slovenskej skupiny CF Group j.s.a.
  • Tá stojí za obľúbenými gastro projektmi
  • Patrí tam napríklad Regal Burger, Poke Bistro, La Garnacha, Chuck&Frida, ale aj Banh-mi-Ba

Investícia Pale Fire Capital do CF Group dosahuje výšku 2,3 ​​milióna eur a zahŕňa aj predaj podielu, ktorý mala PFC vo vietnamských bagetách Banh-mi-Ba mala. CF Group tak v tejto sieti získava majoritný podiel.

Pre objasnenie, CF Group je skúsená slovenská skupina, ktorá sa zameriava na tvorbu moderných food konceptov s potenciálom rastu na medzinárodný reťazec. Za sebou má hneď niekoľko projektov so zvučnými menami.

Spomeňme napríklad Regal Burger, ktorý sa prvýkrát objavil na festivale Pohoda v roku 2013 a teraz je najväčšou sieťou prémiových burgrání v strednej Európe s takmer 30 pobočkami v Česku a na Slovensku.

Značke sa darilo aj počas pandémie a pristúpila k viacerým rýchlym a efektívnym opatreniam, ktoré im umožňujú fungovať aj v obmedzenom režime. Spolumajiteľ siete Regal Burger na druhej strane konštatuje, že gastru chýba reálna pomoc od štátu a mnohé prevádzky nemajú podobné možnosti ako napríklad Regal.

zdroj: Regal Burger

V portfóliu skupiny sa nachádza aj zdravý fast-casual food koncept Poke Bistro. Nutrienty a zloženie poké tu ladili s odborníkmi tak, aby mal zákazník v miske vždy správny pomer bielkovín, sacharidov a tukov. Mnohí tiež oceňujú, že každá miska má vypočítané svoje kilokalórie, takže nemusíš nič rátať.

Nie menej významným hráčom v portfóliu je aj mexický streetfood La Garnacha. Autentické jedlá tu varí šéfkuchár priamo z Mexika. Ochutnať môžeš Tacos, Burrito, Quesadillu a nechýbajú ani Frijoles Charros.

Do CF Group ďalej patrí aj mini foodhalls pod značkou Chuck&Frida, kaviarne Cuppa Joe a najnovšie aj sieť vietnamských bistier Bahn-mi-Ba.

„Posledné dva roky sú pre celý svet z pohľadu covidu veľmi zložité, sledujeme veľké zmeny v správaní zákazníkov. Koncepty gastro podnikov sa tejto situácii musia prispôsobiť a inovovať, a to aj v oblasti technológií – súčasťou skupiny sú aj podiely v niekoľkých zaujímavých startupoch so zameraním na gastro, ktorým CF Group pomáhala s vývojom konceptu a vstupom na trh – Trifft, Eatster alebo TracwarePOS,” uviedol v oficiálnom stanovisku Jozef Bardík, CEO CF Group.

zdroj: Pale Fire Capital

Tvrdí, že investíciu PFC použijú na strategické budovanie nových aj rozširovanie existujúcich konceptov. V rámci rastu, samozrejme, rátajú aj s výrazným posilnením náboru. Plány majú skutočne ambiciózne, v Q4/2021 chcú otvoriť ďalších 20 pobočiek naprieč ich sieťou.

Rast aj v Abu Dhabi

„Investícia niekoľkých desiatok miliónov korún prinesie možnosť škálovať a ďalej rozvíjať skupinu CF Group. Dôjde k posilneniu marketingu, výskumu, vývoju, náboru i celkovému rastu skupiny na Slovensku, v Čechách a najnovšie aj v Abu Dhabi. Teší nás, že s rozvojom môžeme pomôcť a aktívne prispieť našimi skúsenosťami,“ komentuje situáciu Jan Barta, partner PFC.

zdroj: Banh-mi-Ba

CF Group už použila časť investície napríklad na získanie väčšinového podielu v rozvíjajúcej sa sieti Bahn-mi-Ba, ktorej skupina teraz pomáha so vstupom na slovenský trh.

Tento koncept ponúkajúci autentické Bahn-mi bagety a vietnamský street food otvorí behom pár týždňov úplne nový podnik v bratislavskom komplexe Nivy. Vďaka strategickému umiestneniu sa k tomuto vietnamskému „street foodu“ môže dostať celý rad zákazníkov.

Predsa len, už dnes sa tu pohybujú cestujúci z priľahlej autobusovej stanice, návštevníci nákupného centra či zamestnanci blízkych administratívnych budov.

zdroj: Banh-mi-Ba

Pre tých, ktorí bagety tejto značky ešte nemali šancu ochutnať, treba povedať, že nejde o klasiku, na akú si zvyknutý z bežných bagetérií. Zakladateľ značky Huy ich pečie sám vo vlastnej pekárni na Vajnorskej ulici podľa vietnamskej receptúry.

Vďaka nej sú bagety na povrchu chrumkavé a vo vnútri mäkšie ako tie klasické. Plnené sú mäsom, zeleninou alebo tofu, ktoré sú marinované v typických ázijských omáčkach na prírodnej báze. Na výber máš z 10 bagiet a cez Wolt si ich objednáš za cca. 5 eur. Väčšinu kľúčových ingrediencií a korenín si Huy necháva dovážať priamo z Vietnamu.

zdroj: Banh-mi-Ba

„Na príklade Banh-mi-Ba je pekne vidieť, že franchising platforma, ktorú sme vytvorili pre Regal Burger, je schopná podporiť aj iné kvalitné značky v rýchlom raste. Plánujeme, že Banh-mi-ba vyrastie do jedného roka na viac ako dvojnásobok a okrem samostatných prevádzok bude tiež súčasťou väčšiny našich nových mini foodhalls pod značkou Chuck&Frida na Slovensku aj v zahraničí,“ uviedol Jozef Kuzma, COO CF Group.

Podobným spôsobom vie skupina pomôcť aj ďalším malým sieťam a zároveň záujemcom o franšízu.

Zdroje: Pale Fire Capital , CF Group

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie