Obľúbenej pojazdnej kaviarni Bratislavčanov zakázali predaj kávy. Rozhodli sa ju preto rozdávať zadarmo

  • Pán Králiček a jeho bicyklová trojkolka sa dostali do problémov
  • Hygienici mu zakázali predaj kvôli pandémii
  • Jeho tím sa však nevzdáva – keď nemôžu kávu predávať, rozhodli sa ju rozdávať zadarmo
kava
Pán Králiček
  • Pán Králiček a jeho bicyklová trojkolka sa dostali do problémov
  • Hygienici mu zakázali predaj kvôli pandémii
  • Jeho tím sa však nevzdáva – keď nemôžu kávu predávať, rozhodli sa ju rozdávať zadarmo

Pán Králiček bol založený ešte v roku 2012 Martinom Králikom. Išlo vôbec o prvú pojazdnú kaviareň v Bratislave. Od svojho vzniku sa mu vďaka originálnemu konceptu a kvalite podarilo vybudovať komunitu naozaj verných zákazníkov.

Mladý pár nechal zabehnutú prácu. V Bytči si otvorili kaviareň, ktorá je najdrahšia v meste, no stojí za to

Ide vlastne o akýsi malý kávový svet, ktorý jazdí po uliciach Bratislavy na svojich pojazdných kaviarniach a praží kávy z ďalekých kútov. Skúsení baristi ti pritom vždy sprostredkujú kávový zážitok na úrovni špičkovej kaviarne. 

Uverejnil používateľ Pán Králiček Streda 18. novembra 2020

„Celý koncept je postavený na troch princípoch: ako to vyzerá – čistý vzhľad a jednoduchá ponuka; akí ľudia tam robia – musia o káve mať vedomosti alebo sa chcieť dozvedieť viac; produkt – dosiahnuť čo možno najvyššiu kvalitu v daných podmienkach. Z tohto pohľadu si myslím, že to robíme, alebo sa aspoň snažíme to robiť, najlepšie. Pokrytím týchto troch pilierov vidím odlíšenie. Plus máme vlastnú kvalitnú kávu,“ ozrejmil koncept pojazdnej kaviarne Martin Králik pre Startitup.

Korona a zákaz predaja

Pánovi Králičkovi však v týchto dňoch mnohí zákazníci píšu a volajú, prečo nevedia nájsť pojazdnú kaviareň nikde v meste. Martin má pre fanúšikov dobrej kávy zlú správu. Objasňuje, že mu zavolali z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, aby mu oznámili, že ambulantný predaj nie je v meste povolený.

Uverejnil používateľ Pán Králiček Streda 7. októbra 2020

Martinovi preto bolo nariadené, aby zatvoril, a to aj napriek tomu, že v polovici februára dostali presne opačnú informáciu z toho istého úradu. Dôvodom mala byť chyba vo vyhláške. Výsledok je, že v Bratislave nie je naďalej možné fungovanie stánkov ani trhovísk na Žilinskej, Miletičovej či Poľnom trhu.

„Nemôžeme predávať, tak budeme rozdávať. Pán Králiček vás bez kávy nenechá. Od dnes až do odvolania zákazu ambulantného predaja vám tú vašu pripravíme zdarma. Pokiaľ nám to počasie dovolí, budeme fungovať na Poštovej a na Laurinskej,“ objasnil tím kaviarne na kolesách.

Pán Králiček prežil naozaj dlhé a studené mesiace a po roku mu znovu zakázali predávať. Ak chceš jeho tím podporiť a pomôcť mu prežiť krízové obdobie, môžeš tak spraviť zakúpením predplatného na 10 káv za 18 až 30 eur.

Uverejnil používateľ Pán Králiček Utorok 16. marca 2021

Majú aj kamennú kaviareň

Martin priznáva, že pojazdné kaviarne sú istým spôsobom limitované. Naopak, kamenná kaviareň dáva baristom možnosť pripravovať kávu v kontrolovaných podmienkach, pripravovať alternatívy a všeobecne ponúka ďalšie možnosti, ako s kávou pracovať. 

Mladý podnikateľ si preto otvoril kamennú kaviareň – Priestor, aj keď sa tejto myšlienke spočiatku veľmi bránil.

Ako ďalej v gastre? Z úspešných šéfkuchárov sú kuriéri, ktorí už s varením nechcú mať nič spoločné

Názov Priestor odráža to, čo chcú v Pánovi Králičkovi robiť – priestor na kávu, stretávanie sa s ľuďmi a na čokoľvek, čo príde. Okrem svojej kávy ponúkajú aj vína od slovenských vinárov či pivo z malých slovenských pivovarov.

Podporujeme celoplošné kávovanie. Jediná cesta ako zraziť krivku únavy a ostať bdelý celý deň. Pribalíme aj sendvič alebo croissant. Odberné miesto pre tvoju kávu

Uverejnil používateľ Pán Králiček Priestor Sobota 16. januára 2021

Od svojho vzniku sa Priestor už celkom slušne zabehol, v súčasnosti však aj túto prevádzku limitujú pandemické opatrenia, ktoré snáď čoskoro spolu s vírusom celkom vymiznú.

Aj keď Pánovi Králičkovi za tých 9 rokov, odkedy vznikol, vyrástla v Bratislave slušná konkurencia, prvenstvo mu nikto nezoberie. A kvalitu, ktorou sa preslávil, si dokázal udržať. Ostáva len dúfať, že značku zákazníci nenechajú padnúť na kolená.

Zdroj: Pán Králiček

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá