Obľúbený park prejde revitalizáciou. Pribudne tu bežecký okruh, miesto na pikniky a mnoho zelene

  • Nitra patrí medzi obľúbené slovenské mestá a jej vedenie sa ju snaží zatraktívniť ešte viac
  • Jeden z obľúbených parkov prejde výraznou revitalizáciou
pjimage – 2021-10-10T150325.968
Facebook/Marek Hattas - primátor Nitry
  • Nitra patrí medzi obľúbené slovenské mestá a jej vedenie sa ju snaží zatraktívniť ešte viac
  • Jeden z obľúbených parkov prejde výraznou revitalizáciou

Revitalizáciami v súčasnosti neprechádzajú iba parky v Bratislave, ale aj verejné priestory v iných mestách. Obnovou si prejde napríklad známy nitriansky Brezový háj. Na svojom Facebooku o tom informoval primátor mesta Marek Hattas. 

V obľúbenej oblasti by mali čoskoro pribudnúť lavičky, nové detské a športové ihrisko, a zároveň až 400 nových stromov. K rekonštrukcii dôjde predovšetkým kvôli výstavbe okolitých bytových komplexov Brezový háj a Living Park, no aj kvôli novootvorenému vysokoškolskému internátu. 

Ako uvádza v príspevku Hattas, zámerom mesta je vybudovať z Brezového hája pod Zoborom atraktívny a najmä bezpečný lokálny park, ktorý bude slúžiť okolitým obyvateľov, deťom neďalekej základnej školy či študentom.

Dá sa predpokladať, že park si obľúbia aj aktívni Nitrania, ktorí radi športujú v exteriéri.

Pribudne množstvo zelene

V súčasnosti sa v Brezovom háji nachádza takmer 1 200 stromov, predovšetkým briez. Keďže ide o stromy, ktoré po nejakom čase potrebujú obnovu, nastal čas zmien. V dôsledku týchto zmien by mali z parku zmiznúť niektoré stromy, ktoré možno považovať za nebezpečné pre návštevníkov tejto oblasti. 

„V rámci obnovy mesto vysadí takmer 400 nových stromov, necelých 3-tisíc trvaliek a 85-tisíc cibuľovín,“ vysvetľuje Hattas a dodáva, že v parku pribudnú aj dažďové záhrady na zadržiavanie vody a pestrofarebné kvitnúce lúky. 

Verejná zeleň je v tejto dobe jednou z najväčších priorít mesta Nitra, o čom svedčia aj ďalšie projekty. Tie mesto realizuje v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Revitalizáciou tak prejde nielen Brezový háj, ale aj Starý park a Borina. 

zdroj: Facebook/Marek Hattas - primátor Nitry

„Ešte v roku 2017 si dala radnica vypracovať projektovú dokumentáciu na spomínané zelené projekty, ktoré prešli zložitým procesom posudzovania a následným verejným obstarávaním,“ dodáva Hattas.

Ako sme už spomínali, v parku okrem množstva zelene pribudnú aj pohybové možnosti. Mesto tu vybuduje sedem nových športových prvkov pre deti i dospelých a tiež bežecký okruh.

Za zmienku stojí aj nový mobiliár, pozostávajúci zo 14 lavičiek, troch piknikových zostáv, stojanov na bicykle a odpadkových košov. Renováciou prejde aj osvetlenie.

zdroj: Facebook/Marek Hattas - primátor Nitry

„V blízkosti areálu základnej školy vznikne nové detské ihrisko. Herné prvky budú určené pre deti od 2 do 14 rokov,“ uzatvára ambície mesta primátor Marek Hattas.

Zdroj: Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá