Obľúbený Volkswagen Passat sedan údajne končí. A tento raz už definitívne

  • Svet šokovala informácia z utajených zdrojov, že jednému z najobľúbenejších áut už odzvonilo
  • Jeho koniec by mal prísť v roku 2023 a to na celom svete
  • Automobilka zatiaľ toto stanovisko oficiálne popiera
VW Passat
Volkswagen
  • Svet šokovala informácia z utajených zdrojov, že jednému z najobľúbenejších áut už odzvonilo
  • Jeho koniec by mal prísť v roku 2023 a to na celom svete
  • Automobilka zatiaľ toto stanovisko oficiálne popiera

Patrí medzi jedno z najobľúbenejších áut na svete. V strednej triede sa dokonca považuje za najlepšie predávané auto a druhé najpredávanejšie v koncerne Volkswagen po Golfe. Vyrába sa od roku 1973 a momentálne je na trhu už ôsma generácia tohto vozidla.

Oficiálne stanovisko zatiaľ špekulácie popiera

Podľa zdrojov z portálu Automotive News Europe, toto všetko by malo byť minulosťou. Tie totiž pre automobilový web prezradili, že ďalšia generácia sedanu, ktorá má prísť v roku 2023 bude iba vo verzii kombi a sedan už je von z hry. Predávať by sa tak mala už iba verzia Passat Variant a to predovšetkým v Nemecku, odkiaľ pochádza väčšina záujemcov.

Sedan by tak mal skončiť v USA aj v Európe. Hovorí sa tiež, že dôvodom by mala byť snaha Volksawagenu o zvýšenie predaja SUV a elektromobilov. Zdroje by mali byť podľa serveru spoľahlivé.

zdroj: Volkswagen

Vyvrátiť sa ich ale pokúsil hovorca Volkswagenu David Valenta, ktorý sa pre portál aktualne.cz vyjadril nasledovne: „Je to špekulácia. Podľa doposiaľ nám známych plánov sa pracuje na vývoji deviatej generácie Passatu a to v oboch karosárskych variantoch. Samozrejme, do roku 2023 sa môže veľa vecí zmeniť, ale nemáme jedinú informáciu z Wolsburgu, ktorá by tieto informácie potvrdzovala.“

Tŕňom v oku je aj TDI motor

To, že Pasat sedan má svoje dni už zrátané, však nie je žiadnou novinkou. Podobné správy sa šíria od roku 2018, kedy bol oznámený koniec Passatu v USA. Dôvodom bolo, že za veľkou mlákou sa ľudia na cestách premávajú na veľkých SUV-čkach. Tento trend sa však postupne rozširuje aj do Európy.

Súhlasíš s tým, aby sa prestal VW Passat sedan vyrábať?

Na starom kontinente však bojuje ešte s ďalšou silnou konkurenciou svojho druhu a tou je výrazne lacnejšia Škoda Superb. Ďalšou možnou príčinou môže byť už spomínaná elektronizácia áut a anti-dieslové nálady v Európe.

Passat máme totiž spojený so značkou TDI, ktorej motory majú byť tiež čoskoro minulosťou. Ostáva nám tak už iba čakať, či sa v dielňach Volkswagenu rozhodnú obľúbené vozidlo inovovať, alebo ho definitívne pochovajú.

Zdroje: Automotive News Europe, Aktualne.cz, Autogratis, Motor1

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK