Slováci si obľúbili vegánsky burger, ktorý chutí ako mäso. V týchto prevádzkach si na ňom pochutnáš

  • Beyond Burger je prvý vegánsky burger na svete, ktorý vyzerá a griluje sa ako hovädzie mäso
  • Je bezlepkový, bez obsahu sóje a GMO
  • Nájdeš ho už aj v niektorých obchodoch a reštauráciách na Slovensku
copu
Beyond Meat Press Kit
  • Beyond Burger je prvý vegánsky burger na svete, ktorý vyzerá a griluje sa ako hovädzie mäso
  • Je bezlepkový, bez obsahu sóje a GMO
  • Nájdeš ho už aj v niektorých obchodoch a reštauráciách na Slovensku

Rastlinná alternatíva mäsa Beyond Burger v predaji predbehla hovädzie mäso v priebehu piatich týždňov na pultoch supermarketu v Kalifornii. Značka za svoj úspech na trhu vďačí najmä svojmu pozitívnemu vplyvu na životné prostredie.

„Ak definujeme mäso podľa štruktúry a chuti a nie podľa pôvodu, našli sme riešenie na boj proti klimatickým zmenám,“ vyjadril sa zakladateľ značky Ethan Brown.

Dnes si začína táto alternatíva k mäsu nachádzať cestu aj k slovenských spotrebiteľom. Novinku môžeš ochutnať hneď v niekoľkých slovenských prevádzkach, do ponuky ju dokonca zaradili aj niektoré reťazce.

zdroj: Beyond Meat Press Kit

Patria medzi ne aj potraviny Yeme, kde tento produkt nájdeš za 9,99 eur. Trošku ste nás prekvapili a túto novinku sme nestihli ani predstaviť a už ste ju niekoľkokrát vypredali. Beyond Burger od Beyond Meat má proste meno. Prvý burger na rastlinnej báze, ktorý vyzerá, pripravuje sa a chutí ako hovädzie mäso. Neobsahuje sóju ani lepok, balený je po dvoch a k príprave poriadneho burgru môžete použiť napríklad naše burger žemle,” napísalo Yeme na svojom Facebooku.

V ponuke je aj v predajniach METRO, kde ho však kúpiš len v balení po 42 kusoch, celé toto balenie stojí 99 eur. To vychádza približne na 2,35 eur za jeden kus, ktorého hmotnosť je 113,5 g. 

Priatelia 👋, ako jediný v meste máme Beyond Meat v stálej ponuke!!! 🍔❤️😉 Príďte si po jeden "Leonardov BEYOND BURGER" 🍔 k nám do KIOSKu. Teším sa na vás.😘

Gepostet von VEGAN KIOSK am Montag, 3. Juni 2019

Novinke s názvom Beyond Meat sa však neštítia ani naše lokálne street-foody. Ako jediný v Bratislave má Beyond Burger v ponuke VEGAN KIOSK.

Gepostet von Urban House am Freitag, 15. März 2019

Tento vegánsky burger aj spolu s vegánskou žemľou nájdeš aj v bratislavskom Urban House. Ponúknu ti ho tu s vegan čedarom, karamelizovanou cibuľkou, zeleninou a kečupom. 

Gepostet von Urban House am Freitag, 15. März 2019

Burger plný bielkovín, antioxidantov a vitamínov do svojej ponuky zaradila aj prevádzka Re:fresh restaurant. Mimo Bratislavy ho nájdeš napríklad v Nových Zámkoch v Pivovare Zámčan.

Môžu vegánske alternatívy vynášať viac ako mäso?

Kalifornská značka vegánskych alternatív k živočíšnym produktom nedávno prekonala giganta mäsového priemyslu USA, Tyson Foods, v tržbách o vyše 20 %, informoval o tom portál livekindly.com.

Zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Beyond Meat Ethan Brown dal dokonca supermarketom podmienku. Ak chcú predávať Beyond Burger, musí sa nachádzať v regáli s mäsom. Od roku 2016 ich predali viac ako 11 miliónov a predaj sa neustále zdvojnásobuje. Do spoločnosti Beyond Burger investovali aj Bill Gates, Leonardo Dicaprio. Do budúcna plánujú uviesť na trh Beyond Sausages. 

zdroj: Beyond Meat Press Kit

Konkurentom tejto spoločnosti je firma Impossible Foods, ktorá nedávno oznámila svojich nových investorov, medzi ktorými sú aj rapperi Jay-Z a Jaden Smith, speváčka Katy Perry, tenistka Serena Williams a hudobník Zedd, informoval portáll CNN.

Impossible Foods doposiaľ získal finančné prostriedky vo výške viac ako 750 miliónov dolárov, informovala agentúra Reuters. V tomto roku narástol dopyt po ich výrobkoch tak prudko, že prišlo k vyčerpaniu zásob. Trhová kapitalizácia spoločnosti momentálne dosahuje 2 miliardy dolárov. Pre porovnanie Beyond Meat mala trhovú kapitalizáciu pod 1,5 miliardy dolárov v IPO, no teraz dosahuje 4 miliardy dolárov.

Dopyt po rastlinných bielkovinách je teda na vzostupe a investície celebrít do Impossible Foods môžu byť ďalším znakom toho, že chutné mäsové alternatívy sú stále viac v kurze, pretože mnoho spotrebiteľov sa snaží jesť menej mäsa zo zdravotných a ekologických dôvodov.

zdroj: livekindly.com, beyondmeat.com, reuters.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie