Obrnené monštrum Mercedes G63 je odolné voči granátom. Objednať si ho môžeš aj na Slovensko

  • Kultový terénny Mercedes sa dostal do rúk kanadských odborníkov z tuningovej spoločnosti Inkas
  • Ich špecialitou je úprava obrnených limuzín
  • Najnovším počinom je Mercedes-Benz G63 AMG, ktorý predstavuje naozajstný bunker na kolesách
INKAS Armored
  • Kultový terénny Mercedes sa dostal do rúk kanadských odborníkov z tuningovej spoločnosti Inkas
  • Ich špecialitou je úprava obrnených limuzín
  • Najnovším počinom je Mercedes-Benz G63 AMG, ktorý predstavuje naozajstný bunker na kolesách

Mercedes-Benz G63 AMG 2020 je dobre známy pre jeho výkon, ovládateľnosť a off-road vlastnosti. Zážitok z jazdy podporuje pohonná jednotka všetkých kolies AMG Performance 4MATIC, ktorá má pomer rozdelenia krútiaceho momentu vpredu / vzadu 40:60. 

Kvôli zvýšeniu hmotnosti Inkas inovuje odpruženie, ale výkon motora zostáva rovnaký. G63 ponúka 577 koní (430 kilowattov) zo svojho 4,0-litrového motora V8 s dvojitými turbodúchadlami. Inkas informuej, že vozidlo je dokonca aj komerčne dostupné s možným doručením po celom svete.

zdroj: INKAS Armored

Táto novinka je skutočne pôsobivá. Pancierová obývačka na kolesách má dĺžku 6 186 mm, šírku 2 055 mm a výšku 1 951 mm. Vďaka takým rozmerom sa do kabíny zmestilo masívne sedenie, bar s chladničkou, 4K televízia s Apple TV a špičkový zvukový systém s kvalitou zvuku rovnajúcou sa najlepším kinosálam.

Bolo by len veľmi ťažké prehliadnuť nové dizajnové prvky triedy G Mercedes-Benz. Dočkali sme sa  totiž komplexnej premeny vonkajšej fasády ako aj interiérového dizajnu. Klasický dizajn G-Wagera zostal takmer štyridsať rokov nedotknutý.

Model 2020 má však mäkký a zaoblený rám tela s kruhovými LED vysokovýkonnými svetlometmi v spojení s ikonickou mriežkou Mercedes-Benz Panamerica. Vo vnútri kabíny je vozidlo vybavené dvoma veľkými digitálnymi obrazovkami. Jedna slúži ako prístrojová doska a druhá ako interaktívny mediálny systém, ktorý možno ovládať hlasovými pokynmi.

zdroj: INKAS Armored

Za zmienku určite stojí aj špeciálne osvetlenie, ktoré imituje slnečné svetlo, všetko preto, aby sa minimalizovala únava cestujúcich. Poťahy sedadiel sú vyrobené z kombinácie prémiovej kože a luxusnej látky Alcantara.

Kľúčovým prvkom tohto kúsku je však bezpečnosť. Telo G63 AMG posilnili odborníci z Inkas do takej miery, že vydrží aj ten najtvrdší atentát. Celá konštrukcia je, samozrejme, pancierová, vďaka čomu dokáže odolať výbuchu dvoch granátov alebo guľometu. Kabína je vybavená dokonca aj skrinkou na zbrane. 

Spomenúť určite treba aj 360-stupňové monitorovanie situácie okolo vozidla, ktoré zabezpečuje infračervené tepelné snímanie. Záznamy sa následne automaticky preposielajú do bezpečia na Cloud.

Inkas pripomína, že obrnenú limuzínu G63 je možné objednať s rôznymi variáciami interiéru, aby vyhovoval špecifickým potrebám kupujúcich. 

Spoločnosť síce nespomína náklady na prestavbu, ale zrejme nikoho neprekvapí, že tento model nepatrí medzi tie lacné. Predchádzajúci model od spoločnosti Inkas dostal cenovku 1,2 milióna dolárov. Možno tak predpokladať, že práve v tých výškach začína štartovacia cena tejto obrnenej novinky.

Zdroj: INKAS Armored

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK