Obrovská nádielka nových informácií o iPhone 8: Nakoniec úplne iný názov, zmeny v iOS 11 a nové Air Pods k tomu

  • Apple si pre nás pripravil veľkú akciu pri príležitosti predstavenia nových produktov už tento utorok. Ako to už býva zvykom, tesne pred predstavením zvykne uniknúť množstvo informácii. Výnimkou nebude ani táto.
iphone
Gabor Balogh
  • Apple si pre nás pripravil veľkú akciu pri príležitosti predstavenia nových produktov už tento utorok. Ako to už býva zvykom, tesne pred predstavením zvykne uniknúť množstvo informácii. Výnimkou nebude ani táto.

Výročný iPhone by sa mohol nakoniec volať iPhone X

Asi najočakávanejšie produkty, ktoré sa Apple chystá predstaviť, sú nepochybne výročný iPhone 8 a vylepšené modely minuloročných vlajkových lodí. Práve v súvislosti s týmito produktmi unikli nové informácie. iOS 11 zas poodhalil, čo očakávaný iPhone ponúkne. Momentálne však nikto presne nevie, ako sa bude volať. Doposiaľ bol zaužívaný názov iPhone 8. Najnovšie úniky však naznačujú, že by mohol niesť názov iPhone X pod kódovým označením D22.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Gabor Balogh

Ďalší únik je spojený s indíciou, ktorá bola ukrytá priamo v iOS 11. Podľa neho Apple plánuje predstaviť modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Zdá sa teda, že písmeno S z názvu smartfónov tento rok zmizne. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na nové funkcie, ako rozpoznávanie tváre Face ID, ktoré by malo úplne nahradiť známe Touch ID. Chýbať nebudú ani noví emoji, animácie v stavovom riadku či vynovené bezdrôtové slúchadlá AirPods.

Face ID

Nová funkcia pod názvom Face ID sa objavila v uniknutom firmvéri iOS 11. Tento názov by mohol byť celkom iste oficiálnym názvom nového spôsobu, akým budú používatelia nového iPhoneu otvárať svoj smartfón. Uniknutá animácia naznačuje, že ak budú chcieť používatelia odomknúť svoj smartfón, budú musieť hýbať tvárou podľa animácie. Predný fotoaparát by mal oskenovať tvár používateľa a zariadenie automaticky odomknúť.

Animoji

Práve takto by mal Apple nazývať svoju animovanú verziu známych emoji. Myslíš si, že to nie je nič nové? V podstate je to pravda, no táto funkcia bude fungovať úplne inak. Predný fotoaparát zodpovedný za skenovanie tváre bude schopný vytvoriť 3D sken tvojej tváre, na ktorom môžeš vyjadriť želanú emóciu. Apple popísal Animoji ako „vlastné animované správy, ktoré používajú tvoj hlas a odrážajú tvoj výraz tváre“. Gigant taktiež pracuje na širokej škále 3D animovaných emoji modelov, ako sú opica, pes, mačka a mnohé iné. Práve na základe výrazu tvojej tváre priradí 3D animované emoji.

Zmeny v stavovom riadku

Ako je známe z mnohých únikov, iPhone 8 / X ponúkne bezrámikový dizajn s „výrezom“ v hornej časti displeja. Práve to stojí za mnohými špekuláciami o tom, ako spoločnosť zapracuje zmeny do ikon v stavovom riadku. Nové iOS 11 poodhaľuje, že práve animácie týchto ikon by mohli pomôcť lepšie interpretovať informácie na oboch stranách spomínaného výrezu. Ľavá strana by mala zobrazovať informácie o polohe a čase, zatiaľ čo pravá strana ponúkne informácie o Wi-fi , sile signálu a stave batérie. Animácie by mali prechádzať medzi rôznymi stavmi a pravdepodobne by mohli zobrazovať aj informácie o Bluetooth. Stále však nie je jasné, ako budú vývojári zobrazovať alebo skrývať stavový riadok.

Upravené AirPods

Posledný z únikov naznačuje, že Apple predstaví aj upravené bezdrôtové slúchadlá AirPods. Nejde však o žiadny výrazný upgrade. Minoritnou zmenou bude premiestnený indikátor nabíjania na vonkajšiu stranu púzdra, aby bolo jednoduchšie skontrolovať stav batérie bez otvorenia. Z animácie je tiež možné spozorovať, že dizajn nových slúchadiel AirPods bude takmer totožný s ich už existujúcou verziou. V každom prípade, do predstavenie ostáva už len pár dní a okolo nových iPhonov je rozruchu viac než dosť. Tešíš sa na veľké novinky v podaní giganta z Cupertina?

Zdroj: fontech.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK