Obrovské faux pas: Matovič chcel u prezidentky robiť „opičky“. Namiesto znaku mieru ale ukázal vojnový symbol

  • O tom, či zvažuje podať demisiu, nepovedal Igor Matovič ani slovo
  • Namiesto toho však v Prezidentskom paláci oplýval dobrou náladou, fotografom ukázal zopár gest
  • O tom, či zvažuje podať demisiu, nepovedal Igor Matovič ani slovo
  • Namiesto toho však v Prezidentskom paláci oplýval dobrou náladou, fotografom ukázal zopár gest

Pred rokovaním s prezidentkou Zuzanou Čaputovou sa premiér odmietol vyjadriť, či zvažuje podanie demisie. Namiesto odpovede novinárov odbil so slovami, „pokiaľ viem, máme foto-termín.“

Neodpustil si ani zopár gest na kamery, ktoré ho zachytili pri ukazovaní dvoch prstov v potenciálnom znaku mieru, no s dlaňou otočenou k sebe, čo naopak, značí víťazstvo, nie mier, a je vo viacerých krajinách považované za pomerne agresívny a nepriateľský symbol, ktorý bol využívaný hlavne počas 2. svetovej vojny, upozorňuje Interez.

Keď prídeš flexiť k prezidentke, jou (screnshoty z videa Denník N)

Posted by Zomri on Tuesday, March 16, 2021

Pre mnohých je tento symbol pripomienkou nacistických časov, používali ho hlavne spojenecké vojská pri oznamovaní víťazstva. 

Druhým bolo gesto Shaka, ktoré vzniklo na havajských ostrovoch a zdravia sa ním surféri v celom svete. Je to vztýčený palec a malíček, pričom sú ostatné prsty ukryté v dlani. Aj toto gesto má inú symboliku v rôznych krajinách a o jeho vzniku sa tradujú legendy, v ktorých je hlavným protagonistom surfér bez troch prstov či dvojprstý strážca mlyna, ktorý odháňal deti z jeho okolia, informuje Mahalo.

Shaka nesie takmer vždy pozítívnu konotáciu, avšak prečo sa ho rozhodol použiť práve Igor Matovič pri návšteve prezidentského paláca, ostáva záhadou.

Zdroje: TK, Mahalo, Interez

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK