Obrovský test 100 áut na 100-tisíc km: Vozidlá na chvoste rebríčka ťa prekvapia

  • Auto Swiat priniesol veľký test automobilov na 100-tisíc kilometrov
  • Niektorí favoriti prepadli, iným sa darilo nečakane dobre
Na snímke mechanik pri aute
Ilustračná fotografia, Freepik/Drazen Zigic
  • Auto Swiat priniesol veľký test automobilov na 100-tisíc kilometrov
  • Niektorí favoriti prepadli, iným sa darilo nečakane dobre

Kúpa auta, či už nového, alebo ojazdeného, je veľmi vážne rozhodnutie, na ktoré vynakladáme nemalé finančné prostriedky. Nikto nevie, aké problémy po kúpe a na prvých 100-tisíc kilometroch môžu nastať. Veľmi nápomocné sú preto pri rozhodovaní testy áut, ktoré prebiehajú na dlhšie vzdialenosti.

Práve také zverejnil portál Auto Swiat, pričom jeho testeri otestovali viac ako stovku áut rôznych značiek a modelov na 100-tisíc kilometrov. 

Testeri sa nezameriavali len na poruchy a návštevy autoservisu, ale hodnotili aj jazdné vlastnosti automobilov či ich trvácnosť. Konečný test na záver spečatili automechanici, ktorí jednotlivé autá rozobrali do posledného dielu, aby tak videli opotrebovanie, poruchy či koróziu, ktorú bežným okom nevidíme.

Autá dostávali na základe toho trestné body, čím viac ich mali, tým horšie bolo ich celkové hodnotenie. Keďže hodnotenie prebehlo na základe trestných bodov, často sa stávalo, že viacero áut malo rovnaké skóre a umiestnili sa na delenej priečke.

Výsledky môžu prekvapiť, medzi najhoršími modelmi sú aj drahé autá, ktoré by si na chvoste rozhodne nečakal. V rebríčku sme vypísali problémy, ktoré testeri a automechanici našli.

Rebríček áut od najlepšieho po najhoršie >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Auto Swiat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá