OBROVSKÝ ÚSPECH: Praha získala titul najkrajšieho mesta sveta. Víťazstvo má jasný dôvod

  • Naši susedia sa tešia veľkému úspechu
  • Praha sa stala najkrajším mestom na svete
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Lachlan Gowen, unsplash/Rachel Martin
  • Naši susedia sa tešia veľkému úspechu
  • Praha sa stala najkrajším mestom na svete

Naši susedia sa môžu tešiť obrovskému úspechu. Metropola Českej republiky bola vyhlásená za najkrajšie mesto na svete.

Kochanie sa krásami mesta

Známy cestovný magazín Timeout vyzval 27 000 obyvateľov miest z celého sveta, aby pomenovali najkrajšie vlastnosti svojho rodného mesta. Na vrchole rebríčka sa ocitla susedná Praha, ktorú domáci vychválili najmä vďaka krásnym zákutiam, ktoré ponúka.

„83 % respondentov, ktorých sme v Prahe oslovili, chválilo práve celkový vzhľad mesta. Ak je dôvodom vášho cestovania kochanie sa krásami mesta, Praha by mala byť na prvom mieste vášho zoznamu,“ uvádza svetoznámy magazín.

Ten ďalej vyzdvihol potulky po Karlovom moste alebo sledovanie Orloja. Dodali, že minimálne jeden deň je nutné si v Prahe vyhradiť na sledovanie „nádhernej architektúry“ a my nemôžeme nič iné, než súhlasiť.

Praha
zdroj: unsplash/Lachlan Gowen

Stovežatá s tisícom možností

Portál Ladbible zas uviedol, že Praha je už dlho obľúbenou turistickou lokalitou. „Predovšetkým vďaka dobrej povesti skvelého piva za málo peňazí,“ uvádzajú vo svojom článku.

Ak máš svoj výlet do Prahy naplánovaný a tešíš sa aj na vyššie spomínanú ochutnávku piva, rozhodne nevynechaj bar U Fleků. Ten je pre mnohých absolútnym favoritom.

Ku Prahe však nepatrí len ikonické pivo. Čoraz častejšie ľudia počas návštevy obdivujú Tancujúci dom, ktorý je postavený v štýle dekonštruktivizmu, pričom veže symbolizujú tancujúci pár, Ginger a Fred. Ak si chceš vychutnať panoramatický výhľad na mesto, môžeš sa ním pokochať aj z terasy reštaurácie, nachádzajúcej sa na vrchole Tancujúceho domu.

V poslednom období tiež platí akési nepísané pravidlo – kto sa neodfotil pri stene Stene Johna Lennona, akoby v Prahe ani nebol. Na fotografiu si však pravdepodobne chvíľu počkáš, nakoľko je tento unikát večne obklopený množstvom turistov.

Praha
zdroj: unsplash/Zsombor Buttyán

Atrakcií a miest, ktoré určite stoja za návštevu, by sme však mohli vymenúvať niekoľko. Nech sa rozhodneš pre akúkoľvek z nich, jednoznačne neoľutuješ. Praha je totiž nie len mestom stých veží, ale aj tisícov možností. Ak teda ako najbližšiu zastávku plánovaných výletov zvolíš Prahu, budeš môcť hrdo vyhlásiť, že si bol v najkrajšom meste na svete.

Zdroje: Timeout, Ladbible

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech