OBROVSKÝ ÚSPECH: Projekt mladých Slovákov využíva mesto v Kalifornii a trúfajú si aj na Stanford

  • Majú za sebou úspešné vydanie motivačných kníh a stoja aj za akadémiou Perry Talents
  • Andrej Krúpa a Juraj Gago sú ambiciózni mladí podnikatelia, ktorí svoji inováciami bodujú už aj vo svete
Linkedin/Juraj Gago
Linkedin/ Juraj Gago
  • Majú za sebou úspešné vydanie motivačných kníh a stoja aj za akadémiou Perry Talents
  • Andrej Krúpa a Juraj Gago sú ambiciózni mladí podnikatelia, ktorí svoji inováciami bodujú už aj vo svete

Juraj Gago je mladý slovenský podnikateľ, autor kníh a triatlonista. Počas štúdia na strednej škole v Illinois v USA si zamiloval inovácie a podnikanie. Neskôr odišiel na univerzitné štúdium do Dánska a Nemecka. 

Študoval medzinárodné podnikanie v BAA Aarhus, kde sa stretol so svojím obchodným partnerom Andrejom Krúpom. Spoločne napísali dve inšpiratívne knihy „Hlava 20“ a „Hlava 21“. V tom čase mali obaja krátko po dvadsiatke. 

Knihami sa chceli prihovoriť mladým ľuďom, ktorí nevedia, akým smerom majú ísť, nevedia čo ich baví a čomu sa chcú venovať.

Boli sme pozrieť, či ešte v Panta Rhei majú nejaké kusy Hlava20.🤔 Nejaké ešte majú, tak sa poponáhľajte!🏃🏻‍♂️ ak nestíhaš, klikaj na www.hlava20.sk📌 #hlava20 #kniha #motivacia #slovensko #dnescitam

Posted by Hlava 21: Začni dnes on Tuesday, December 19, 2017

„Sústredili sme sa hlave na myšlienky, ako je napríklad vďačnosť. Myšlienky, ktoré sme zdieľali s čitateľmi sme nevymysleli my, sú to myšlienky starých filozofov no aj starých mám. My sme v podstate tieto myšlienky poňali mladíckým štýlom a chceli sme ich ďalej odovzdať mladým ľuďom, našim mladíckym jazykom. V podstate sme chceli v mladých ľuďoch vyvolať impulz k nakopnutiu do života, aby si splnili svoje sny,“ objasnil Juraj pre Startitup. Knihy s názvom „Hlava“ sa stali bestsellermi na Slovensku a boli nominované za najlepšie knihy roka.

Martin študuje medicínu, spáva 3 hodiny denne. Stojí za startupom, ktorý nadchol aj lekárov v Saudskej Arábii

Od kníh k startupom

V tomto období založili aj spoločnosť s názvom Perry. V rámci nej prevádzkujú IT štúdio Perry Soft, smart city softvér s názvom  SimpliCity a akcelerátor startupov Perry Talents, ktorý pôsobí v medzinárodnom meradle.

Ide o 4-mesačný program, počas ktorého majú startupy možnosť spojiť sa s expertmi, naučiť sa efektívne budovať biznis a získať korporátnych partnerov.

Posted by PERRY TALENTS on Thursday, July 9, 2020

Podnikateľský akcelerátor ponúka startupom priestory v centre Bratislavy, biznis know-how od mentorov a lektorov, praktické workshopy a silný network expertov a investorov.

Akcelerátoru sa v súťaži CESAwards podarilo získať ocenenie najlepšieho akceleračného programu na Slovensku za rok 2019 na základe hodnotenia odbornej poroty a hlasovania verejnosti.

Úspech aj v Kalifornii

Ich inovatívny projekt SimpliCity sa používa vo viac ako 50 mestách a expanduje už aj do stredoázijských regiónov. Ako Juraj Gago včera napísal na svojej sociálnej sieti, takto pred 2 rokmi v Palo Alto stáli aj s Andrejom Krúpom pred Stanfordom plní nadšenia a odhodlania. Dnes mestečko Palo Alto začína využívať ich platformu pre mestá Simplicity Inc. 

„Náš software prepája samosprávy s obyvateľmi bez tradičného použitia sociálnych sieti či e-mailov. Aktuálne sme už v 20 mestách USA, pričom expandujeme najmä v Kalifornii. Možno naše appky budú využívať aj študenti Stanford University, ktorí ako prví používali webové vyhľadávače od Google. Neviem. No je to skvelý pocit ‚vrátiť sa‘ opäť na miesta, ktoré formulovali vaše sny a vízie,” napísal Juraj Gago.

Dnes sme sa stretli s CFO Microsoftu pre krajiny V4 a startup ambasádorom Microsoftu, s ktorými sme rozoberali mentorovanie startupov🚀#perrytalents

Posted by PERRY TALENTS on Wednesday, October 23, 2019

V rámci ich perspektívneho startupu sa len nedávno dostali aj k významnej investícii. Podpísali najväčšiu pre-seed investíciu v regióne, čo podľa Juraja pomôže aj ďalším mestám efektívnejšie komunikovať s občanmi. 

„Jedná sa o šesťcifernú sumu, ktorú chceme rozumne použiť. Jednak na nábor najlepších talentov doma na Slovensku, ako aj na následnú expanziu v zahraničí. Rozbiehame už prvé mestá v Kalifornii a radi by sme pokračovali aj v ďalších štátoch (USA). Sme len na začiatku našej cesty, preto to s pokorou berieme ako dôležitý krok vpred.”

Andrea študuje na najlepšej univerzite sveta. Chce sa vrátiť na Slovensko, vidí tu skvelý biznis potenciál

Táto investícia je podľa Juraja ocenením skvelej práce ich tímu počnúc vývojármi až po obchodníkov, ktorí robia predaj. „Našou misiou je integrovať všetky tradičné komunikačné kanály do jedného jednoduchého systému, ktorý pomôže vybudovať dôveru v miestnu správu sociálne a environmentálne zodpovedným spôsobom.“

Pomáhajú aj zdravotníkom

Ťreba však spomenúť, že títo mladí podnikatelia stoja aj za občianskou iniciatívou Hackvirus, ktorá vznikla krátko po začiatku pandémie COVID-19. Jej cieľom je hľadať riešenia na pomoc v boji proti koronavírusu. Prvý projekt sa týkal pomoci zdravotníctvu a vďaka platforme smepripraveni.sk spája  dobrovoľníkov ochotných pomôcť počas pandémie s nemocnicami na Slovensku.

Rozhodli sa pomôcť aj podnikateľom, živnostníkom či zamestnancom, ktorí sa pre krízu spôsobenú pandémiou dostali do ťažkej finančnej situácie. Ich platforma Digitalnedoma.sk zase spája živnostníkov a malé a stredné firmy, aby dokázali zvládnuť náročnú situáciu v súvislosti s COVID-19.

Zdroje: Linkedin/ Juraj Gago, perrytalents.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech