Obrovský úspech. Vedcom sa podarilo vyliečiť vírus, ktorý u žien spôsobuje rakovinu

  • Vírus HPV spôsobuje rakovinu krčka maternice u žien
  • Po prvýkrát sa vedcom podarilo ho úplne vyhubiť
  • Vírus HPV spôsobuje rakovinu krčka maternice u žien
  • Po prvýkrát sa vedcom podarilo ho úplne vyhubiť

Vedci z Mexika sa postarali o revolúciu v medicíne. Po prvýkrát v histórii u pacientiek úplne vyhubili vírus HPV, ten u žien spôsobuje rakovinu krčka maternice. Tím pod vedením Evi Ramón Gallegos použil neinvazívnu fotodynamickú terapiu, ktorá dokáže zabrániť vzniku zhubných nádorov. Úspešne vyliečila 29 pacientok trpiacich ľudským papilomavírusom (HPV).

zdroj: Ilustračný obrázok

Gallegos sa venuje výskumu fotodynamickej terapie už 20 rokov, okrem 29 žien v Mexiko City tiež liečila 420 chorých v mestách Oaxaca a Veracruz. „Počas prvých rokov výskumu, keď som liečila ženy v Oaxace a Veracruze, som mala povzbudivé výsledky. Liečba bola priaznivá aj u žien v Mexico City, čo otvára možnosť ešte viac ju vylepšiť,“ citovali Gallegosovú novinEl Universal.

Vysvetlila, že okrem vírusu HPV, fotodynamická terapia zaberá tiež na liečbu predrakovinových, nezhubných porušení krčka maternice. Liečba bola 100 % úspešná u chorých trpiacich HPV, ktorí nemali nezhubné nádory. 64,3 % žien trpiacich nezhubným nádorom aj HPV vírom táto metóda tiež pomohla. Najnižšia úspešnosť a to 57,2 % bola u pacientiek, ktoré mali nezhubné lézie, ale netrpeli vírusom HPV.

Zdroj: El Universal

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK