Obrovský úspech. Víno z vinárstva vo Svätom Jure zaradila do ponuky michelinska reštaurácia

  • Víno zo Slovenska vo svete opäť zožalo veľký úspech
  • Rizling rýnsky z vinárstva pri Bratislave bude zaradený vo vínnej karte reštaurácie s troma michelinskými hviezdičkami
soma
unsplash.com
  • Víno zo Slovenska vo svete opäť zožalo veľký úspech
  • Rizling rýnsky z vinárstva pri Bratislave bude zaradený vo vínnej karte reštaurácie s troma michelinskými hviezdičkami

Vinárstvo ViaJur z malého mesta pri Bratislave má dôvod na veľké oslavy. Ich Rizling rýnsky ročník 2017 dosiahol uznanie európskeho formátu. Ide o akostné víno s prívlastkom biele polosuché, ktoré pochádza z juhoslovenskej vinohradníckej oblasti a patrí k jednému z najušľachtilejších vín. Toto víno zrelo v historických klenbových pivniciach, ktoré sa nachádzajú pod celým pôdorysom Pálffyovského kaštieľa.

Gepostet von ViaJur am Dienstag, 26. November 2019

Víno, ktoré bolo spracované vo Svätom Jure, bolo zaradené do ponuky trojhviezdičkovej Michelinskej reštaurácie Ristorante Mudec Di Enrico Bartolini v talianskom Miláne. Práve tu budú špičkové slovenské víno ponúkať hosťom od februára 2020. 

,,Tooooooo gooood! Extremely fine! Nice aromatic, very elegant! BRAVO!!!!!!!!! We love it.” Mr. Sebastian Ferrara, Chef…

Gepostet von ViaJur am Freitag, 29. November 2019

Priamo v Miláne prezentoval exkluzívne víno zo slovenských viníc technológ Michal Rigan, ktorý reštauráciu navštívil na pozvanie od talianskeho šéfkuchára Enrica Bartoliniho, ktorý má na konte už niekoľko michelinských hviezd a nedávno ukázal svoje kuchárske umenie v Tatranskej Lomnici. 

Víkendový úspech je náš splnený sen 😍! Vína z našej produkcie ochutnali markíz Francesco Mazzei a Enrico Bartolini 💥….

Gepostet von ViaJur am Montag, 11. November 2019

Vinárstvo ViaJur prezradilo, že Bartoliniho pri degustácii očaril práve Michalov „autorský rukopis“ spracovania Rizlingu.

Degustovalo sa priamo v priestoroch reštaurácie Ristorante Mudec Di Enrico Bartolini***, ktorá sa nachádza v múzeu kultúry MUDEC. S Michalom diskutovali o budúcej spolupráci, no zároveň spoločne s Enricom a s tímom jeho someliérov spoznali temperamentný prejav a bohaté chute slovenského Rizlingu.

 „Sme hrdí, na to, že vinárstvo ViaJur bude v roku 2020 zalistované v jednej z najlepších reštaurácii u multi-michelin chefa Enrica Bartoliniho. Náš technológ Michal dokázal okrem Slovenska obhájiť svoj vinársky talent aj v gastronomické mekke Milána. Je nutné si uvedomiť, že toto víno zabodovalo v rámci svetovej konkurencie a príležitosť, ktorá sa nám naskytla neprichádza každý deň, otvára to nové možnosti. Rozhodne je to obrovský úspech nielen pre nás, ale aj pre celé Slovensko, keďže aj prostredníctvom zalistovaného Rizlingu môžeme zviditeľniť našu krajinu, ako miesto, kde sa pestuje a vyrába kvalitné víno s potenciálom. Stojí za zmienku, že talianske reštaurácie väčšinou preferujú, vlastné lokálne vína a nie je ich málo. Už len oblasť Toskánsko, ktorá patrí k jedným z najznámejších a najdôležitejších vinárskych oblastí Talianska ponúka neskutočnú paletu vinárstiev so skvelým portfóliom. Pri výbere vín z iných krajín sú someliéri v reštauráciách skutočne striktní, obzvlášť v tých s hviezdou, Enrico ich má v MUDECU dokonca tri, “ povedala pre Startitup Zuzana Antalová, PR manažérka vinárstva ViaJur.  

Čítaj viac: Reštauráciu s Michelinskou hviezdou vymenil za hotel, ktorý patrí medzi špičku v Tatrách

Gepostet von ViaJur am Dienstag, 26. November 2019

Ak práve nemáš cestu do Milána a rád by si toto víno ochutnal, nemusíš zúfať. Nájdeš ho v ponuke v bratislavskej reštaurácii Selaví, ale aj v Hoteli Lomnica a vo Vinotéke Selaví v Tatranskej Lomnici. 

„Príďte ochutnať náš európsky úspech. Podmaní si vás už pri prvom dúšku, v ktorom sa objavujú tóny medových plástov a typických lipových kvetov. So správnym fľašovým vekom nadobudol rizling živý, korenistý, ‚petrolejový’ buket a zároveň archivačný potenciál. Počet fliaš je limitovaný,” dodáva vinárstvo. 

Čítaj viac: Bratislavské Selaví: Keď je v podniku prvý skvelý dojem len začiatkom

 

Zdroj: ViaJur

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech