Obsluhu nepotrebuješ. Na Slovensku nájdeš automaty, ktoré ti okúpu psa alebo upečú čerstvú pizzu

  • Automaty sú v súčasnosti úplne bežnou vecou
  • Na Slovensku sú k dispozícii zariadenia rôzneho druhu
  • Bizarný automat na kúpanie psov, výdaj liekov alebo na výrobu pizze
pjimage (49)
Ilustračný obrázok, Unsplash/Neonbrand/Anthony Duran
  • Automaty sú v súčasnosti úplne bežnou vecou
  • Na Slovensku sú k dispozícii zariadenia rôzneho druhu
  • Bizarný automat na kúpanie psov, výdaj liekov alebo na výrobu pizze

Slovensko je krajinou, v ktorej nie je núdza o rôzne bizarné veci. Stretneme sa tu napríklad aj s rôznymi automatmi na nápoje či sladkosti. No mal si možnosť niekedy vidieť taký, v ktorom si môžeš umyť psa alebo si vyrobiť pizzu?

Automat na umývanie psov

Predstav si kúpanie psa bez špiny, chlpov vo vani a bolesti chrbta. Áno, aj toto je na Slovensku možné. Svojho domáceho miláčika môžeš umiestniť do automatu na umývanie psov a domov sa vrátiš s čistým, suchým a voňavým psíkom, ako informuje TV Markíza.

Takéto zariadenie sa nachádza dokonca aj v Bratislave.

zdroj: Unsplash/Anthony Duran

Samotné umývanie psov je prispôsobené tomu, aby sa majiteľ nemusel trápiť. Teplota vody je už prednastavená a majiteľ má možnosť zvoliť si viaceré dostupné funkcie, ako šampón, kondicionér a antiparazitický prípravok. Po celom procese je k dispozícii fén na vysušenie domáceho miláčika.

Výdajný automat na vybraný lekárenský sortiment

Dlhé a nekonečné čakanie ľudí v lekárni asi omrzelo. Spoločnosť Dr. Max sa preto rozhodla uviesť na trh automat na vydávanie doplnkového sortimentu, ako napríklad vitamíny, výživové doplnky, sortiment z kategórie intímnej hygieny, potravinové doplnky a zdravotnícky materiál.

Výber doplnkového sortimentu v lekárskom výdajnom automate je prispôsobený individuálne pre každého zákazníka. Ak teda urýchlene potrebuješ nejaké vitamíny a výživové doplnky, zariadenie ti to v momente vydá. Takýto výdajný automat sa nachádza aj v hlavnom meste Slovenska, ako informuje Dr. Max na svojej oficiálnej stránke

Pizza automat

Žiadny kuchár, čašníci a ani dlhé čakanie v reštaurácii. V Nitre nedávno spustili automat, ktorý sám za 3 minúty vymiesi cesto a upečie čerstvú pizzu, informuje TV Markíza.

zdroj: Jana Bačová

Zákazník má k dispozícii na výber 4 druhy pizze. V zariadení sa nachádza obrovská špeciálna chladnička, ktorá udržuje všetky suroviny čerstvé, a pec, ktorá dosahuje teplotu 350 stupňov, aby bola pizza čo najrýchlejšie pripravená. 

Automat na rúška

Súčasná epidemiologická situácia v súvislosti s koronavírusom donútila ľudí vytvoriť automat s tvárovými rúškami na ochranu pred nákazou, informuje portál Pravda.

zdroj: Unsplash/Mika Baumeister

Takzvané „rúškomaty“ sa nachádzajú vo viacerých slovenských mestách. Vďaka automatizovanému systému sú rúška k dispozícii pre širokú verejnosť  bez akejkoľvek časovej obmedzenosti, teda aj vtedy, keď sú lekárne mimo prevádzky. 

Zdroje: TV Markíza, Pravda, Dr. Max

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie