Obvinení z kauzy Parketár ostávajú vo väzbe, so sťažnosťami neuspeli

  • Obvinených bolo 16 osôb
  • Ide o ľudí, ktorí sa mali od roku 2016 zaoberať distribúciou kokaínu a pervitínu
parketári
Facebook/Polícia SR, TASR/KR PZ v Trnave
  • Obvinených bolo 16 osôb
  • Ide o ľudí, ktorí sa mali od roku 2016 zaoberať distribúciou kokaínu a pervitínu

Denník N informuje o tom, že Najvyšší súd odmietol sťažnosti odsúdených v kauze Parketár. Podľa senátu 4T je ich preventívna väzba odôvodnená. 

Spolu bolo obvinených 16 osôb. Ide o ľudí, ktorí sa mali od roku 2016 zaoberať distribúciou kokaínu a pervitínu.

O obrovskej medzinárodnej akcii špeciálnych jednotiek sa začalo hovoriť v polovici júla 2022. V tom čase elitní príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v úzkej spolupráci s partnerskými policajnými zložkami v Rakúsku a Maďarsku rozbehli rozsiahly záťah na drogový gang s krycím názvom Parketár.

„Na území Slovenskej republiky policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali sedem osôb. Vykonali sedem domových prehliadok a jedenásť prehliadok iných priestorov,“ informovali muži zákona 13. júla na sociálnej sieti.

Policajná akcia Parketár sa dá rozdeliť na akési dve časti. Jedna sa týka obrovského množstva zbraní nájdených v dome zápasníka MMA a tá druha podľa informácií Startitup zas obchodu s drogami s prepojením na zahraničné drogové kartely. 

O akcii Parketár bolo známe, že v putách okrem iných skončil brat známeho zápasníka MMA – Dušan Škondrič. Maďarským policajtom sa totiž v jeho luxusnej haciende v Rajke podarilo nájsť viac ako 50 zbraní a niekoľko kíl trhaviny.

Historický nález v Maďarsku

Ako sme ťa informovali pred niekoľkými dňami, prehliadka Škondričovho sídla trvala špeciálnym maďarským zložkám niekoľko dní. Na tlačovej konferencii v Maďarsku policajti prezradili, že pôvod až 31 kusov samopalov či poloautomatických pištolí, ktoré u Škondriča našli, zatiaľ nepoznajú.

Policajti tiež uviedli, že čo sa týka Maďarska, ide o najväčší zaistený arzenál zbraní za posledných 25 rokov. Už prvá časť akcie Parketár vzbudila obrovský záujem verejnosti na Slovensku, v Maďarsku aj v Rakúsku. Kauzu s obrovským záchytom vyšetrujú maďarské zložky v spolupráci so slovenskými elitnými policajtmi v Maďarsku.

Na Slovensku sa vyšetruje tá druhá časť akcie Parketár. Týka sa medzinárodného biznisu s drogami. 

„Na území Slovenskej republiky policajti národnej kriminálnej agentúry zadržali sedem osôb. Vykonali sedem domových prehliadok a 11 prehliadok iných priestorov.

Počas akcie zaistili omamné a psychotropné látky v hodnote viac ako 250-tisíc eur a finančnú hotovosť viac ako 300-tisíc eur. Zaistili tiež motorové vozidlá, elektronické nosiče údajov a telekomunikačné prostriedky.

Maďarskí policajti (NNI) vykonali na území Maďarska dve domové prehliadky. Rakúski policajti (oddelenia drogovej kriminality Krajinského kriminálneho úradu pre Dolné Rakúsko) zadržali štyri osoby a vykonali tri domové prehliadky,“ ozrejmili na sociálnej sieti. 

Podľa zistení Startitupu však teraz zistila nové informácie, ktoré sa nedočítate v žiadnej policajnej správe. Vyšetrovanie elitných príslušníkov NAKA totiž podľa našich zistení smeruje k drogovým kartelom z Mexika a Rumunska, s ktorými mali členovia slovenského drogového gangu priamo obchodovať. Policajti majú podľa našich informácií zmapované aj stretnutia Slovákov s bosom rumunského kartelu v jednom s rakúskych hotelov. Ale poďme pekne po poriadku. 

Zdroje: Denník N, Facebook/Polícia SR, Police.hu

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá