Ocenili sme 25 podnikov, ktoré to robia INAK

  • A je to TU! Nastal čas, kedy oceníme nových 25 podnikov, ktoré sa vyznačujú INOVATÍVNOSŤOU. Ďakujeme všetkým, ktorí zareagovali na výzvu a poslali nám svoje tipy na tie najzaujímavejšie projekty. Mali sme čo robiť, aby sme vybrali tie naj. Tak sa poď s nami pozrieť na prvú polovicu z nich.
robimetoinakvol2
FB T3-kultúrny prostriedok/ archív Startitup/FB Pure Nuts
  • A je to TU! Nastal čas, kedy oceníme nových 25 podnikov, ktoré sa vyznačujú INOVATÍVNOSŤOU. Ďakujeme všetkým, ktorí zareagovali na výzvu a poslali nám svoje tipy na tie najzaujímavejšie projekty. Mali sme čo robiť, aby sme vybrali tie naj. Tak sa poď s nami pozrieť na prvú polovicu z nich.

Hangair

Hangair je unikátne centrum, kde si môžeš užiť adrenalínové športy v bezpečnom prostredí. Nechýbajú olympijské trampolíny či skoky pre snežné aj streetové športy. Milovníci adrenalínu si tu určite prídu na svoje a čaká na nich tiež množstvo cool kurzov.

foto: FB Hangair

Pure Nuts

Oceňujeme ich za najlepšie orieškové maslá, ktoré sú zdravé, chutné a navyše ťa nabijú energiou z čistej prírody. Definitívne jeden z top slovenských „jedlých“ produktov, ktorý vyniká kvalitou aj atraktívnym brandom.

foto: FB Pure Nuts

Nová Cvernovka

Za to, že vytvárajú kreatívno-kultúrne centrum v Bratislave, kde budú mať umelci svoje ateliéry a nebudú chýbať ani športoviská, galéria, lokálne obchody, gastro zóna a mnoho ďalších priestorov pre podporu vytvárania komunity.

foto: FB Cvernovka

Luloface

Za ich najkrajšie industriálne doplnky, ktoré dýchajú minimalizmom, čistými línami a geometriou. Betónové kvetináče sú jednoznačným hitom dizajnu, sú ručne robené a každému priestoru vdýchnu novú energiu.

foto: FB Luloface

Decent

Pomocou blockchainovej technológie chcú vytvoriť decentralizovanú platformu pre autorov, ktorá im umožní dostať svoje diela k ľuďom bez využitia tretích strán. Znamená to, že všetky peniaze, ktoré ich dielo zarobí, zostanú samotným autorom. Žiadni vydavatelia, žiadni cenzori, iba autor a verejnosť.

foto: FB Decent

White Bikes – Biele Bicykle

Za to, že podporujú bikesharing v Bratislave. Napriek nedostatočnej spolupráci samosprávy už roky realizujú v hlavnom meste úspešnú komunitnú službu sharovania bicyklov, ktorá si získala mnoho fanúšikov a pomáha robiť mesto zelenším.

foto: FB White Bikes-Biele bicykle

PijoBio

Ich bio šťavy, bio sirupy a bio ľadový čaj sú vyrobené z ekologicky vypestovaného ovocia a čaju a navyše chutia skvele. Nenájdeš v nich žiadne umelé látky, ochucovadlá či konzervanty a môžeš si byť istý, že svojmu telu dávaš to najlepšie, navyše vyrobené na Slovensku.

foto: FB pijobio

Cvičisko

Za to, že pristupujú k svojim klientom na úplne inej úrovni a s najvyššou profesionalitou. Podobný koncept „gymu“ na Slovensku len ťažko nájdeš. Tu cvičíš pod vedením maximálne skúsených inštruktorov, ktorí perfektne ovládajú znalosti o našom tele a dostanú ťa do formy.

foto: FB Cvicisko

Chocomaze

Za ich najlepšiu slovenskú čokoládu, ktorá dostáva do kolien Slovákov aj ľudí za hranicami. Pochúťky z pravého kakaa robia chutnou a kreatívnou formou a všetko je robené šikovnými slovenskými rukami.

foto: Chocomaze

T3-kultúrny prostriedok

Prerobená električka, ktorá má potenciál zamerať sa na širokú paletu kultúrnych aktivít od autorských čítaní, koncertov či komorných divadelných predstavení, cez performance, inštalácie alebo výstavy, až po diskusie, prednášky, workshopy a edukatívne projekty.

Foto: T3-kultúrny prostriedok

Kompostuj.me

Za to, že učia, ako správne kompostovať a tiež za ich kompostéry, ktoré pomáhajú svetu. Pomocou jednoduchého kompostovania totiž dokážeš zredukovať svoj domáci odpad a navyše prospieť rastlinám vo svojom okolí.

foto: FB Kompostuj.me

Farmfoods-výnimočné potraviny

Vďaka Farmoods-výnimočným potravinám sa farmárske výrobky stávajú prístupnejšími pre všetkých. Projekt vznikol vďaka skupinke farmárov, ktorí sa rozhodli bojovať proti nekvalite z obchodných reťazcov.

Foto: FB Farmfoods-výnimočné potraviny

Tikoki

Tikoki sú krásne slovenské tenisky zdobené úžasnými dizajnmi a ľudovými vzormi, ktoré dodajú tvojmu outfitu ten správny šmrnc. Ich nosením podporíš slovenskú tvorbu a odlíšiš sa od davu.

Foto: FB Tikoki

Heads

Reklamná agentúra, ktorá má kreativity na rozdávanie. Spoluprácou s nimi nikdy nešliapneš vedľa a môžeš si byť istý profi prístupom a skvelými výsledkami, o ktorých svedčia aj spokojní klienti z radov významných firiem, ako sú ESET, Zlatá Studňa, ProCare či Zoznam.sk.

Foto: FB Heads.sk

Innovatrics

Za to, že prinášajú novinky v oblasti biometrických technológií. Zameriavajú sa na identifikovanie a verifikáciu osôb na základe odtlačkov prstov, detekcie tváre a rohovky. Srdcom softvéru je unikátny algoritmus, ktorý rozpozná viac ako 700 miliónov odtlačkov prstov za sekundu a radí sa tak medzi najrýchlejšie a najpresnejšie na trhu.

Foto: FB Innovatrics

Team Up

Lebo vymysleli zábavný park, aký tu ešte nebol. Je ideálny na firemný teambuilding aj zábavu s kamošmi či rodinou. Nielen, že sa tu nasmeješ, ale naučíš sa tímovej spolupráci. Team Up je jedinečný aj v tom, že sa tu môže naraz hrať až 80 ľudí!

foto: FB Team Park

SoupCulture

Ich polievočky dostaneš naservírované v kornútku, ktorý potom môžeš zjesť. Limitujú tak hromadenie odpadu z take away nádob a robia to naozaj originálnou formou. ich polievky sú nielen zdravé, ale aj vegetariánske.

Foto: FB Soupculuture

Urban Market

Netradičný market, ktorý je vždy v zaujímavých priestoroch, vystavujú tam zaujímaví dizajnéri a ešte sa môžeš zúčastniť aj zaujímavých workshopov. Môžeš si byť istý, že na tomto trhu sa zásobíš kvalitnými slovenskými výrobkami, ktoré jednoznačne vytŕčajú z priemeru.

foto: FB urban market

Dobre & Dobré

Za to, že zamestnávajú ľudí bez domova, a tým im dávajú šance na nové začiatky. jednoznačne unikátny projekt, ktorý sa oplatí podporiť. V tejto kaviarni sa navyše budeš dobre cítiť a odpadneš zo skvelej kávy a domácich koláčov.

foto: FB dobre dobré

Ekopark Relax

Ekopark Relax je skvelý únik z mesta a je to hotová prírodná oáza. Vznikol vďaka šikovným ľuďom, ktorí sa pustili do obnovy starého koryta Čiernej vody a schátranému miestu vdýchli nový život.

Foto: FB Ekopark Relax

Beermalade

Už si jedol pivo? Ak nie, tak ako pravý Slovák musiš vyskúšať tieto pivové marmelády. Vyrábajú ich z rôznych druhov remeselných pív ich varením spolu s cukrom. originálny nápad, ktorý si môžeš natrieť na chlieb.

Foto: Fb Beermalade

Poctivo

Za to, že organizujú tradičné remeselné workshopy, a tým podporujú Slovákov v tradíciách.

Foto: FB Poctivo

Hero Barber

Lebo prepojili tradičné holičské remeslo s modernými prvkami a o každého gentlemana sa tu patrične postarajú. Každý muž by mal aspoň raz zažiť pocit profi starostlivosti, akej sa mu tu dostane, v kombinácii s úžasným dizajnom tohto priestoru.

Foto: FB Hero Barber

Vymydli si

Je obdivuhodné, že už 10-ročný Matúš vyrába mydielka a privoniava k biznisu. Jeho mydlá nie sú len také obyčajné, ale ukrývajú v sebe hračky. Toto motivačné mydlo je nielen praktické a pekné, ale zároveň učí deti umývať si ruky. :)

foto: FB vymydli si

Pet Farm Family

Za to, že sa starajú o to, aby aj naši štvornohí miláčikovia mali kvalitné krmivo bez zbytočných umelých prísad. Vďaka nim poskytneš svojmu psíkovi potravu najvyššej kvality, ktorá sa postará o jeho pevné zdravie.

Foto: FB Pet Farm Family

 

Tiež by sme radi po­ďa­ko­vali Slo­ven­skej Spo­ri­teľni,ktorá celý pro­jekt pod­po­ruje.

Najnovšie videá

Trendové videá