Ochráni ťa pred chorobami a zvládneš každú ťažkú situáciu. Vyskúšaj praktiku, do ktorej sa zbláznil svet

  • Praktizujú ju mnohé známe osobnosti
  • Výrazne posilní tvoju imunitu a zbaví ťa chorôb
  • Potrebuješ na ňu iba dýchanie, sprchu a odhodlanie
Na snímke sú otužilci.
TASR/Pavel Neubauer
  • Praktizujú ju mnohé známe osobnosti
  • Výrazne posilní tvoju imunitu a zbaví ťa chorôb
  • Potrebuješ na ňu iba dýchanie, sprchu a odhodlanie

Holandský motivátor, atlét a držiteľ viacerých rekordov Wim Hof je vo svojej komunite známy aj ako The Iceman. Jeho manželka Olaya, s ktorou má 4 deti, spáchala v roku 1995 samovraždu skokom z ôsmeho poschodia budovy. Ten deň ovplyvnil zvyšok jeho života.

63-ročný rodák zo Sittardu v priebehu nasledujúcich rokov zdokonaľoval a vyvíjal svoju metódu, ktorá mu pomohla prekonať ťažkú životnú stratu. Pozostáva z troch jednoduchých krokov, ktoré mimoriadne zlepšujú imunitu, spánok, kontrolu nad nervovým systémom a ovládanie stresu. Zmenila život desiatok tisíc ľudí po celom svete a môžeš ju začať aplikovať do svojho života aj ty. Stačí ti na to iba posteľ, sprcha a dýchanie.

Metódu praktizujú známe osobnosti

Holanďan má od apríla na BBC aj svoju vlastnú televíznu šou Freeze The Fear with Wim Hof, v ktorej svoje techniky učí známe celebrity, uvádza portál MamaMia. Medzi ľudí, ktorí do svojho života implementovali jeho metódu, patria herečka Gwyneth Paltrow, moderátorka Oprah Winfrey, moderátor Joe Rogan alebo bývalý člen Viral Brothers Čeněk Stýblo.

Metóda Wima Hofa podľa portálu HealthLine pozostáva z dýchania, terapie chladom a oddanosti, ktorá človeku umožní prepojiť sa so svojím telom do hĺbky. Zahŕňa intenzívny nádych, pohodový výdych a dlhé zadržanie dychu. 

Chcem zo života dostať všetko a aj som dostal. Zistil som, že dokážeme oveľa viac, než si myslíme, a prichádzam s prírodnou, vedecky schválenou metódou, ktorá ukazuje, že sme schopní ísť hlboko do autonómneho nervového systému. Tým môžeme predísť chorobám a ovplyvniť ďaleko viac, ale iba na základe nášho odhodlania,“ vysvetľuje Wim Hof vo videu na svojom YouTube kanáli.

Ten si v roku 2020 pri príležitosti oslavy svojich 61. narodenín doprial kúpeľ, ktorý je však vysoko nad odporúčanou hranicou.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: HealthLine, YouTube, YouTube/Yes Theory, MamaMia, The Sports Column, Zoznam, Aktuálně

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá