OČKOVACIA LOTÉRIA: Jaroslav z Košíc pozeral film na Netflixe, Dominika „spôsobila infarkt“ polovici národa

  • Na RTVS dnes beží už 11. kolo relácie Byť zdravý je výhra
  • Ide o predposledné kolo, relácia sa blíži k svojmu koncu
Očkovacia lotéria
Byť zdravý je výhra, ilustračná snímka, Reprofoto: RTVS
  • Na RTVS dnes beží už 11. kolo relácie Byť zdravý je výhra
  • Ide o predposledné kolo, relácia sa blíži k svojmu koncu

Minulotýždňová časť relácie Byť zdravý je výhra presvedčila polovicu národa o tom, že ide o jeden veľký podvod. Spôsobené to je predovšetkým kauzou Zuzany zo Solivaru, ktorá o svoju výhru prišla kvôli niekoľkosekundovému omeškaniu. Minulý týždeň však Slovákov pobúrila aj pani Anna, ktorá vyhrala aj napriek tomu, že sledovala úplne iný program.

Nespím. Pozerám nejaké krimi,“ povedala zmätene pani Anna, ktorá telefón zodvihla len veľmi tesne. Hoci nebolo jasné, či heslo stihla povedať včas, peniaze si na svoje konto pripísala. Dostala tak dôvod na otvorenie šampanského.

Poslednou víťazkou minulého týždňa bola Regina z Lučenca, ktorá správne uviedla heslo pomoc. Tým pádom sa v dnešnej časti štartuje na sume 101-tisíc eur. 

Predposledné kolo

Prvé heslo do štúdia priniesol spevák Tomáš Bezdeda. Slovákom prezradil, že heslom je slovo svetlo a vybral sa k bubnu losovať prvého výhercu. Telefonovať sa išlo Františkovi z obce Neporadza, ktorá sa nachádza v blízkosti Trenčína. 

František nenechal nič na náhodu a telefón zaňho zdvihol jeho syn Peter, ktorý bol v tej chvíli vedľa neho. Heslo povedal správne, a teda prvých 101-tisíc eur putuje do obce Neporadza. 

Zaregistroval si sa do očkovacej lotérie?

S obálkou, v ktorej bolo uchované druhé heslo, prišiel do štúdia moderátor Marcel Merčiak. Keďže ide o športového komentátora, ktorého pozná takmer každý Slovák, nie je žiadnym prekvapením, že heslo je spojené so slovom šport. Konkrétne išlo o slovné spojenie Športu zdar.

Marcel Merčiak z bubna vylosoval Košičana Jaroslava, ktorý žije v košickom Starom Meste. Jaroslav mobil zodvihol približne v desiatej sekunde a ihneď sa moderátorom priznal, že pozerá film na Netflixe. Hoci mal iný program, heslo uviedol správne. Stal sa tak ďalším výhercom dnešného večera. Kam peniaze pôjdu ešte známe nie je, Jaroslavova manželka však prezradila, že iba prednedávnom mali svadbu. 

Tretím heslom večera bolo slovo dozrievanie. Tretí vylosovaný pochádza z obce Červený Kameň a jeho meno je Miroslav. Miroslav telefón zodvihol 5 sekúnd pred ukončením telefonátu a ihneď moderátorom upresnil, že pochádza z Červeného Kameňa v okrese Ilava. Heslo mal muž pripravené a povedal ho ihneď po vyzvaní. 

Z výhry sa netešil iba Miroslav, ale aj jeho žena s deťmi a návšteva, ktorú v tej chvíli rodina mala. 

zdroj: TASR/AP/Andreea Alexandru

Dominika spôsobila drámu

Štvrtým hosťom večera bol tanečník Andrej Szabo, ktorý priniesol heslo v znení pohyb. Štvrté vylosované meno patrilo žene, išlo o Dominiku z obce Klin, ktorá sa nachádza v okrese Námestovo. S telefonovaním nastal ihneď problém, pretože z relácie sa žene dovolať nedokázali. Spôsobené to mohlo byť tým, že žena s niekým telefonovala, alebo mala mobil v móde nerušiť. Zo štúdia sa žene pokúšali volať trikrát, na poslednýkrát bol hovor úspešný.

Žena mobil zodvihla takmer ihneď a tvrdila, že s nikým nevolala, no napokon sa priznala, že volala s babkou. Heslo vedela a aj napriek dráme, ktorú spôsobila, sa stala štvrtou výherkyňou dnešného večera. 

zdroj: TASR/dpa-Bildfunk

S posledným heslom do štúdia prišiel lekár Jakub Rybár. Posledných 101-tisíc eur mohol získať iba Slovák, ktorý vedel, že heslom je slovo presnosť. Piatym výhercom sa mohol stať Matej zo Stupavy. Ten však nezdvihol, čo znamená, že budúci týždeň sa bude štartovať na sume 200-tisíc eur. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie