Očkovacia lotéria vytočila divákov, je to podvod v priamom prenose, sťažujú sa. Dôvodom je výhra Anny, čo pozerala krimi

  • Štatistiky Európskej únie Slovensko zhoršuje. V očkovaní nás predbehol už takmer každý
  • Jedna z výherkýň takmer nestihla dvihnúť. Neskôr takmer nestihla povedať heslo. Diváci sa búria
lotéria
Byť zdravý je výhra, ilustračná snímka, Reprofoto: RTVS
  • Štatistiky Európskej únie Slovensko zhoršuje. V očkovaní nás predbehol už takmer každý
  • Jedna z výherkýň takmer nestihla dvihnúť. Neskôr takmer nestihla povedať heslo. Diváci sa búria

RTVS včera, 16.10, odvysielala už desiatu epizódu očkovacej lotérie Byť zdravý je výhra: „Pravda je, že na Slovensku už naozaj zúri tretia vlna pandémie,“ otvorila moderátorka Vera Wisterová.

Jej kolega Marcel Forgač dodal, že zlá situácia u nás doma je dnes už evidentná. V nemocniciach sú v kritickom stave stovky ľudí: „Drvivá väčšina prijatých pacientov je nezaočkovaných,“ ide o viac ako 80 % hospitalizovaných.

V súčasnosti máme zaočkovaných 43,8 % všetkých obyvateľov: „Stále sme na štyridsiatich troch percentách. Tak, ako sme boli minulý týždeň, aj ten predminulý,“ konštatuje Vera Wisterová.

Štatistiky Európskej únie zhoršujeme aj my

Naši susedia sú na tom v očkovaní omnoho lepšie, už nás výrazne predbehli. Ak si Slovensko porovnáme s krajinami Vyšehradskej štvorky, jednoznačne zaostávame. Napríklad v Rakúsku svoju vakcínu dnes má viac než 60 % ich občanov: „Bezpečnosť krajiny je tak u nich na úplne inom leveli.“

Podobne dobre je na tom aj Európska únia, plne zaočkovaných je 63,1 % Európanov: „Treba povedať, že tento priemer ťahajú dole krajiny, ako sme my,“ dodáva Marcel Forgáč.

Počas minulého týždňa sa u nás doma zaočkovalo prvou dávkou 20 366 ľudí. Najhoršie na tom stále Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Kežmarok a Gelnica. Najúspešnejší je západ krajiny, štatistiky ťahajú hore aj krajské mestá.

Prvý výherca vyhral 300-tisíc

Prvého výhercu prišiel vyžrebovať hudobník Boris Lettrich, ktorý prišiel k moderátorom s heslom v znení dobrodružstvo. Nešlo o 100-tisíc, ako je zvykom, ale rovno o 300 000. V poslednom vysielaní totiž dvaja výhercovia nestihli zdvihnúť telefón a suma sa tak na účte najbližšieho víťaza zbierala. Z osudia vybral žrebovací lístok Pavla z Partizánskej Ľupče.

Výherný telefonát prebehol bez komplikácií, Pavol neveriacky zdvihol. Výhru absolútne nečakal, no nič nenechal na náhodu, reláciu sledoval každý týždeň. Po tom, čo povedal správne heslo, stratil slová: „Neverím vlastným očiam ani ušiam. Neverím, že sa to môže mne stať.“ Na konto si tak vďaka očkovaniu pripísal 301-tisíc eur: „Ledva rozprávam.“

Ďalší výhercovia reláciu sledovali, s heslom nemali problém

Druhého výhercu vyžreboval športový komentátor Pavol Gašpar, z osudia vybral Danu zo Stropkova, ktorá povedala správne heslo: „Semafor“ a všetky podmienky súťaže splnila. Na účet si tak pripísala 101-tisíc eur. „Človek tajne dúfa, ale neverí.“

Tretím hosťom lotérie, ktorý žreboval ďalšieho šťastlivca bol Štefan Skrúcaný. K moderátorom prišiel s heslom: „Smiech.“ Priznal, že zo žrebovania je nervózny: „Ja sa bojím, aby som nevyžreboval sám seba.“

Z osudia vyžreboval Lukáša z bratislavskej Petržalky, ktorý priamy prenos sledoval a s heslom preto nemal žiaden problém. Ešte v potlesku ľudí bolo z telefonátu počuť, ako manželke hovorí, že odpadne. Na otázku, z ktorej časti Petržalky pochádza odpovedal, že aktuálne ani nevie.

zdroj: Byť zdravý je výhra, ilustračná snímka, Reprofoto: RTVS

Sledovala krimi, na obrazovkách bola dráma

Štvrtým hosťom vysielania očkovacej lotérie bola slovenská herečka Eva Pavlíková. Z osudia vylosovala Annu z Košíc. Chvíľu sa zdalo, že telefón nedvihne včas. Eva Wisterová už odpočítala 20 sekúnd, keď Anna konečne zodvihla. Marcel Forgáč hneď dodal, že réžia hovorí, že telefón ešte stihla dvihnúť včas.

Nespím. Pozerám nejaké krimi,“ povedala zmätene.

„Prepni. Heslo potrebujeme,“ ozvalo sa z telefónu hneď, keď sa začalo odratúvať z 20 sekúnd, ktoré nádejní výhercovia na vyslovenie hesla majú. Opäť sa raz zdalo, že čas bude hrať proti Anne.

Heslo Starostlivosť zakričala, keď na obrazovkách RTVS už svietila na časomiere nula. Moderátori si preto museli overiť, či si peniaze na konto skutočne pripísala.

„Stihli ste to,“ povedali s úsmevom po pár sekundách: „Toto je to skutočné krimi, ktoré ste priniesli vy nám.“

Hurá, hurá. Zobudila som muža, ale ešte sa neteší, len ja. Ešte spí,“ tešila sa Anna: „Otvárame šampus.“

Ľudia to označujú za podvod v priamom prenose

Ľudia v komentároch na sociálnych sieťach aj pod našimi príspevkami jej radosť nezdieľali. Z priameho prenosu sa totiž zdalo, že heslo nepovedala v stanovený čas.

Nepomohlo ani to, že priznala, že reláciu nesleduje. Jej výhru označili ostatní diváci za podvod v priamom prenose. Situáciu porovnávali najmä so Zuzanou zo Solivaru, ktorá nevyhrala počas prvého vysielania a na celom Slovensku vyvolala rozruch.

Posledný vyžrebovaný mal tak šancu získať opäť 101-tisíc eur, doteraz zodvihli a vyhrali všetci. Víťaza prišla vyžrebovať epidemiologička z Dunajskej stredy Ingrid Naďová.

Z osudia vytiahla Reginu z Lučenca. Tiež zdvihla v posledných sekundách, no reláciu sledovala. S heslom, ktoré malo znenie „Pomoc“ preto nemala problém. Povedala ho v prvých sekundách a peniaze vyhrala.

Zdroj: Byť zdravý je výhra, RTVS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie