Očkovaciu manifestáciu narušila konšpirátorská hviezda YouTubu Rudolf Vaský, polícia ho odviedla

  • V rade na očkovanie vyvreskoval, že si chce dať pichnúť Sputnik do „ci**ny“
  • Na manifestáciu sa snažili dostať viacerí antivaxeri, nespĺňali však podmienky
Rudolf Vasky
Youtube/Rudolf Vasky
  • V rade na očkovanie vyvreskoval, že si chce dať pichnúť Sputnik do „ci**ny“
  • Na manifestáciu sa snažili dostať viacerí antivaxeri, nespĺňali však podmienky

Na Námestí slobody v Bratislave sa dnes koná podujatie Za očkované Slovensko, za ktorým stojí hnutie Progresívne Slovensko. Stretnutím chcú ukázať podporu očkovaniu, pretože ho vnímajú ako jediný účinný boj proti pandémii. Rovnaký názor prišli na námestie vyjadriť stovky Slovákov.

Zhromaždenie je zároveň odpoveďou na neohlásené antivaxerské protesty, alebo teda Generálny štrajk, ktorý sa konal v posledných dňoch pred prezidentským palácom. Tí najvytrvalejší z nich protestujú na Hodžovom námestí aj dnes.

Polícia už ráno verejnosť ubezpečovala, že prijali adekvátne opatrenia a sú pripravení konať v zmysle zákona, ak by sa čokoľvek dialo.

Prioritou pre Staré Mesto je, aby nedošlo k narušeniu riadne oznámeného verejného zhromaždenia na Námestí slobody. Zvolávateľ neoznámeného verejného zhromaždenia sa mestskej časti vyjadril, že nie je jeho úmyslom blokovať dopravu, ani narušiť pokojný priebeh iného zhromaždenia,“ uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Zhromaždenie sa však pokúsil narušiť Rudolf Vaský, ktorého odtiaľ musela vyvliecť až polícia, informujú Noviny.sk. Príslušníci policajného zboru ho predviedli na útvar po tom, čo začal v rade na očkovanie vrieskať: „Ak sa tu očkuje Sputnikom dám si ho pichnúť do ci**ny.“ Okrem toho vyzýval bývalého predsedu PS Michala Trubana k rozprave.

Rudolf Vaský je známa hviezda dezinfoscény, preslávil sa najmä svojimi videami na YouTube. Jeho kanál má viac ako 22-tisíc odberateľov a uverejňuje na ňom videá najmä z rôznych protestov. V minulosti chcel kandidovať na prezidenta, dnes však „hviezdi“ skôr v médiách obľúbených konšpirátormi.

Stretnutie progresívcov sa snažili pravdepodobne narušiť viacerí. Niektorí protestujúci sa z Hodžovho námestia vybrali na Námestie slobody, informujú Noviny.sk. Nepustili ich však cez zábrany, pretože nespĺňali podmienky, medzi ktoré patrí očkovanie alebo PCR test a nasadené rúško.

Zdroje: TASR, noviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech