Od budúceho týždňa by sa mali otvoriť všetky školy na Slovensku, informoval Gröhling

  • Minister školstva Branislav Gröhling oznámil, že by sa od pondelka mali do lavíc vrátiť všetci žiaci
  • O pripravovaný projekt Spolu múdrejší, ktorí bude slúžiť na doučovanie žiakov, je dostatočný záujem
školy
TASR/Martin Baumann
  • Minister školstva Branislav Gröhling oznámil, že by sa od pondelka mali do lavíc vrátiť všetci žiaci
  • O pripravovaný projekt Spolu múdrejší, ktorí bude slúžiť na doučovanie žiakov, je dostatočný záujem

Od budúceho týždňa, teda od 17. mája, by sa mohli otvoriť všetky školy. Povedal to dnes na tlačovom brífingu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Podotkol, že školy sa otvárajú podľa školského semaforu, informuje SITA.

Vysoké školy sa tiež budú otvárať podľa neho. Priblížil, že by sa mohli otvoriť napríklad univerzity v okrese Nitra, ktorý je v oranžovej fáze, teda v druhom stupni ostražitosti. Dodal, že bližšie informácie by mali poskytnúť v najbližších dňoch.

Zároveň oznámil, že pripravovaný projekt Spolu múdrejší sa teší úspechu. Ten bude pokračovať aj po letnej škole. „Letná škola bude otvorená posledné 3 týždne v auguste, prehupneme sa spolu do nového školského roka a spustíme projekt Spolu múdrejší.“ Najväčší záujem je o doučovanie v rámci matematiky, najnižší záujem je pre informatiku. „Na tom budeme musieť popracovať, aby bola informatika vnímaná aj v rámci matematiky,“ povedal minister školstva Grohling.

Cieľom rozvojového projektu „Spolu múdrejší“ je podporiť tie školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, respektíve s nedostatočným dištančným vzdelávaním, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v stanovenom rozsahu, informuje Ministerstvo zdravotníctva SR.

Do rozvojového projektu sa prihlásilo bezmála 500 škôl, pričom najvýraznejšie boli zastúpené školy, ktoré vzdelávajú žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo žiakov, ktorých rodiny žijú v hmotnej núdzi. Školy majú ambíciu zrealizovať najmenej 435 000 hodín doučovania. Približne 3000 kmeňových, bývalých či budúcich učiteľov plánuje pomáhať zmierňovať dôsledky pandémie doučovaním žiakov počas nasledujúcich mesiacov. V prípade otázok sa môžeš obrátiť na ministerstvo prostredníctvom emailovej adresy [email protected]

Zdroje: TK, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech