Od folklóru k politike. Obec neďaleko Bytče povedie len 25-ročná právnička

  • Až 40 % voličov v obci Hlboké nad Váhom volilo za zmenu a po piatich volebných obdobiach starostu vystrieda nová krv
  • Karina Holešová má len 25 rokov a veľké ambície
collage
Ilustračná fotografia/Pexels, Facebook/Karina Holešová
  • Až 40 % voličov v obci Hlboké nad Váhom volilo za zmenu a po piatich volebných obdobiach starostu vystrieda nová krv
  • Karina Holešová má len 25 rokov a veľké ambície

V Bytči študovala na gymnáziu, neskôr pokračovala na Paneurópskej vysokej škole v odbore právo, trénovala deti tanec, no a dnes má ešte stále len 25 rokov a už povedie obec s bezmála tisíckou obyvateľov. To je Karina Holešová, jedna z najmladších starostov, ktorých na Slovensku máme. Takmer polovicu domácich v Hlbokom nad Váhom uchvátila jej odhodlanosť a dokázala tak poraziť svojich štyroch protikandidátov, pred ktorých vekom a skúsenosťami mala sama rešpekt.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Facebook/Karina Holešová

V reportáži pre RTVS Karina priznala, že svoju výhru nečakala a taktiež verí, že pri hlasovaní rozhodlo to, že sa na kandidátke objavil človek, ktorý je odhodlaný. „Chýbala tu kultúra, chýbal tu cestovný ruch, chýbal tu hlavne už ten vzťah medzi občanom a vedením obce, a toto som im ja ponúkla. Snažila som sa s ľuďmi stretávať a rozprávať sa s nimi o tom, čo potrebujú oni, nie len to, čo vidím ja,“ povedala Karina v reportáži.

Mladá mamička z okolia Bytče však nie je sama, ktorá v zastúpení mladej generácie chce na Slovensku meniť veci k lepšiemu. Určite si spomenieš na náš článok o 27-ročnej starostke Kláštora pod Znievom, Erike Cintulovej, ktorá z prostredia modelingu zasadla do úradu. “Ne­mám prob­lém ísť aj do kon­fliktu, keď som pre­sved­čená, že ko­nám v pros­pech obce. Viem, čo chcem s ob­cou do­siah­nuť a idem za tým. Dô­le­žité je pre mňa, že sa sna­žím ro­biť svoju prácu dobre a keď sa za seba ob­zriem, mám čisté sve­do­mie a ro­bím to naj­lep­šie, ako viem. A os­tatné je už na ľu­ďoch, aký budú mať po­cit on,“ do­dala Erika pre par­la­men­tne­listy.sk. A práve takýto prístup potrebujeme, čo ty na to?

Zdroj: RTVS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech