Od idey po scale-up. Kam a kedy sa prihlásiť, ak chceš posunúť svoj startup ďalej.

 • Za posledné desaťročie sa slovenský startup ekosystém zmenil na nepoznanie. Pred desiatimi rokmi bol pojem startup na Slovensku viac-menej záhadou. Odvtedy tu však vyrástli viaceré inkubátory, co-workingy, organizácie, ktoré pomáhajú startupistom na ceste za úspechom, či už v podobe mentoringu, prepojením na investorov alebo doladením produktov.
 • Za posledné desaťročie sa slovenský startup ekosystém zmenil na nepoznanie. Pred desiatimi rokmi bol pojem startup na Slovensku viac-menej záhadou. Odvtedy tu však vyrástli viaceré inkubátory, co-workingy, organizácie, ktoré pomáhajú startupistom na ceste za úspechom, či už v podobe mentoringu, prepojením na investorov alebo doladením produktov.

Dovolíme si tvrdiť, že každý z vás má vo svojom okolí aktuálne aspoň jedného startupistu. Práve pre nich je tento článok určený. Nižšie sme spísali TOP5 startup súťaží a programov na Slovensku, ktoré už niekoľko rokov pomáhajú inovátorom rozbehnúť svoje startupy naplno.

Startup Weekend Žilina

Čo to je a pre koho je súťaž určená?

Startup Weekend je 54 – hodinový maratón vedený pod hlavičkou Techstars. Cieľom je za pomoci úspešných podnikateľov pretransformovať startupové idey na ambiciózne startupy. Počas jedného víkendu sa stretnú ľudia s rôznymi zručnosťami – od vývojárov a dizajnérov až po marketérov a biznis ľudí, ktorí napokon prvotnú startup ideu spolu počas víkendového maratónu rozvinú.

Kto sa môže do súťaže prihlásiť? Všetky kreatívne, logicky zmýšľajúce a po realizácii projektov a startupov túžiace bytosti.

Kedy a kde?   7. ročník bude  26-28 október 2018 , Žilina

https://www.facebook.com/events/608115742890234/

 

Uplift

Čo to je a pre koho je program určený?

Lámeš si hlavu s tým, ako vôbec začať? Uplift je 10- týždňový intenzívny, akceleračný program určený pre startupy v prípravnej fáze. Ide o bezplatný program pre vybrané startupy, ktorého cieľom je prostredníctvom workshopov a mentoringu od investorov a úspešných podnikateľov zlepšiť tvoje podnikateľské zručnosti. Tým sa podstatne zvýšia tvoje šance na úspech, či už sa bavíme o fundraisingu, alebo o vstupe na trh.

Kto sa môže do programu prihlásiť?

 • Startupy v prípravnej fáze, ktorých investície neprevýšili 100 000 EUR
 • Slovenské alebo medzinárodné tímy, ktoré majú validovaný biznis model
 • Funkčný prototyp alebo produkt je nutnosťou

Kedy a kde?

Uplift prebieha v bratislavskom Impact Hub a ak sa chceš uchádzať o miesto v programe, prihlášku je nutné vyplniť do 20.9. 2018

https://www.f6s.com/uplift2018fall/apply

 

FutureNow Startup Awards

Čo to je a pre koho je súťaž určená?

Kedysi lokálny event pre startup nadšencov vyrástol od roku 2011 na jednu z najprestížnejších startup súťaží na Slovensku. FutureNow Startup Awards sa zameriava na startupy v prípravnej fáze, ktoré práve získavajú svojich prvých zákazníkov. Ako však získať funding, viac zákazníkov a promo? Tieto otázky ti pomôžu vyriešiť mentori na bootcampe, na 3-dňovom intenzívnom akcelerátore, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou Startup Awards. Finalisti sa tak postavia zoči voči ešte pred samotným finále a dostanú tak možnosť vylepšiť svoje “pitches” a zvýšiť svoje šance na samotnú výhru. Tento rok sa rozprávame o hlavnej výhre 20 000 EUR + služby od partnerov a výhre pre najlepší slovenský startup o ktorom rozhodne Slovak -American Foundation a odovzdá cenu US Connections – sumu 35 000 USD. A to už je cena, o ktorú sa oplatí zabojovať.“

Kritériá pre prihlásenie:

 • zakladateľ alebo aspoň jeden člen tímu pochádza zo strednej Európy
 • investície nepresiahli 500 000 EUR
 • firmy nie sú na trhu viac ako 5 rokov

 Kedy a kde?

Finále Startup Awards prebehne na konferencii FutureNow 24. októbra, 2018 v Bratislave. Prihlášky do Startup Awards však musia byť vyplnené do 14. septembra.

https://www.f6s.com/futurenow2018/apply

 

US Connections organizované Slovak – American Foundation

Čo to je a pre koho je program určený?

Máš doladený produkt, prvých platiacich zákazníkov a vďaka získanému fundingu napreduješ vo svojom biznis pláne. Si na najlepšej ceste stať sa scale-upistom! Ale ako na to? Potrebuješ partnera, ktorý ti pomôže s kontaktmi, poskytne ti biznis rady a pomôže ti preraziť na zahraničný trh.

Program US Connections vedený pod Slovak – American Foundation má momentálne vo svojom portfóliu 12 firiem, ktorým pomohli vyrásť zo startupov na scale-upy

Kto sa môže do programu prihlásiť?

 • firmy registrované na Slovensku a väčšina firmy musí byť vlastnená Slovákmi
 • tím pracuje na projekte full-time
 • firma má existujúci produkt s prvou várkou zákazníkov a aspoň nejaké výnosy
 • produkt je škálovateľný a má veľký potenciál na trhu
 • produkt je pripravený vstúpiť na americký trh v priebehu nasledujúceho roka

Kedy a kde? Startupy sa môžu prihlásiť od 1. septembra do 12. októbra na tomto linku http://www.slovakamericanfoundation.org/program-application/

 

WeExelerate

Čo to je a pre koho je program určený?

Kadý rok, WeExelerate podporuje a pomáha stovke startupov preraziť na rakúsky korporátny trh. V októbri sa začne už v poradí tretí ročník, kde sa startupy môžu tešiť na 4-mesačnú intenzívnu spoluprácu, mentorov, workshop a biznis stretnutia s novými potencionálnych partnermi.

Kto sa môže do program prihlásiť?

 • Startupy, ktoré už majú produkt na trhu, chystajú sa expandovať a hľadajú nových klientov a korporátnych partnerov

Kedy a Kde?

Prihlášky sa otvárajú raz do roka. Momentálne prebieha 3. kolo, ktoré vyvrcholí demo dňom v januári 2019.

Na jar 2019 bude otvorený 4. Ročník, pre bližšie info sledujte ich stránku

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech