Ľuboš Blaha
Ľuboš Blaha
TASR/Jaroslav Novák, Reprofoto: Youtube

Od metalistu s mejkapom až po mocného muža Smeru. Toto je príbeh kontroverzného Ľuboša Blahu

  • Ľuboš Blaha je kontroverzný politik Smeru
  • Startitup zmapoval jeho príbeh
  • Boris Zala nám prezradil detaily
  • Ľuboš Blaha je kontroverzný politik Smeru
  • Startitup zmapoval jeho príbeh
  • Boris Zala nám prezradil detaily

Život jedného z najkontroverznejších slovenských politikov je plný zvratov. Kedysi obyčajný poslanec, sa rokmi stal jedným z čelných predstaviteľov strany Roberta Fica. Pomohol mu k tomu pravdepodobne (okrem iného) aj masívny rozmach dezinformácií na sociálnych sieťach a útočný slovník, ktorý našiel svoje publikum.

Boli časy, kedy bol Blaha nekorunovaným „kráľom“ slovenského politického Facebooku. Avšak v minulom roku o svoj profil prišiel kvôli opakovanému porušovaniu pravidiel, ktoré sa týkali nenávistného prejavu. Ban ho však nezastavil, obľúbenec konšpirátorov iba prešiel na iné typy sociálnych sietí, kde ďalej šíri svoje nenávistné názory, konšpirácie či nevyberaný slovník.

Aký však bol príbeh známeho smeráka v časoch, kedy ho takmer nikto nepoznal? Ako sa z dlhovlasého metalistu stal jeden z najvplyvnejších politikov Smeru? Čo ho formovalo a kedy sa to v Blahovi „zlomilo“? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

O strane Smer vie takmer všetko. Zažil jej katapultovanie do preferenčných výšin, ale aj jej prvé zakopnutia a úpadok. Práve preto jej dal aj jeden z „otcov zakladateľov“ Boris Zala v roku 2016 zbohom. Bývalý europoslanec, ale aj vášnivý cestovateľ vie tému Smeru poprevracať z každej strany a nestráni sa nazrieť aj do temných straníckych zákutí. Pamätník Zala o Ľubošovi Blahovi rozpráva s citom životopisca. 

Neskrýva voči poslancovi zjavnú antipatiu, no osobným útokom sa vyhýba. Po dlhom rozprávaní o Blahovej ceste naprieč Smerom sa ale zarazí a na sekundu to vyzerá, že rozhovor je na konci. Odmlčí sa a až hmatateľne prevaľuje v mysli nový postreh.

„Toto, o čom sa bavíme, to nie je až taký problém. Ľudia skrátka názory menia bežne, prispôsobujú sa situácii a tak ďalej. U Blahu je ale problém niečo iné,“ naznačí. Zala naráža na kritikov, ktorí Blahovi vyčítajú, že sa od svojich raných politických čias výrazne otočil. 

„To, čo je jeho problém, je spôsob, akým útočí na ľudí. Ten spôsob zhadzovania, ponižovania a urážania. To je problém, v ktorom sa dostal do polohy, že nie je akceptovateľný. Nie kvôli názorovej platforme, ale pre to, že dehumanizuje ľudí. On sám je ľudská spodina v tom pravom morálnom slova zmysle,“ adresuje exkolegovi rázne Zala.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Plus 7 Dní, Plus 7 Dní, Cambodia empats Online, FB/LB, FB/LB, Wikipedia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá