Od príbehov týchto osobností sa neodtrhneš. Toto je suverénnych TOP 10 životopisných filmov

  • Životopisné filmy jednoducho majú niečo do seba
  • Vybrali sme pre teba 10 najlepších, ktoré ťa naozaj dostanú
  • Dozvieš sa v nich, aký bol v skutočnosti život ľudí, ktorých mená určite poznáš
filmy jobs bohemian rhapsody
imdb.com/Jobs | imdb.com/Bohemian Rhapsody
  • Životopisné filmy jednoducho majú niečo do seba
  • Vybrali sme pre teba 10 najlepších, ktoré ťa naozaj dostanú
  • Dozvieš sa v nich, aký bol v skutočnosti život ľudí, ktorých mená určite poznáš

Freddie Mercury, Steve Jobs, Enzo Ferrari, Frida Kahlo a mnohí iní. Aj toto sú svetoznáme osobnosti, ktoré dosiahli životné úspechy, za ktorými sa skrývajú mimoriadne zaujímavé životné príbehy. Aké, to sa už dozvieš v týchto 10 skvelých životopisných filmoch. 

#1 Le Mans ’66 (2019)

Henry Ford a Enzo Ferrari. Tieto mená ti predstavovať určite netreba. Príbeh o súboji nielen dvoch legendárnych tímov, ale predovšetkým o strete a súboji dvoch mimoriadne silných a rozdielnych osobností. Tento príbeh ťa určite dostane – o to viac, ak si milovníkom automobilových pretekov. 

#2 Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody nie je len oslavou legendárnej kapely Queen, ale predvšetkým sondou do duše jej frontmana, Freddieho Mercuryho. Film sa považuje za jeden z najlepších počinov posledných rokov, takže ak si ho ešte nevidel, určite by si to mal napraviť. 

#3 The Social Network (2010)

Facebook je nepochybne jedným z najväčších fenoménov posledného desaťročia, niet sa preto čo čudovať, že jeho zakladateľ, Mark Zuckerberg, sa už dočkal filmového spracovania jeho životného príbehu. Tento výborne natočený film s podmanivým soundtrackom a zaujímavým príbehom ťa takisto určite pohltí. 

#4 Jobs (2013)

Predstavovať ti určite netreba ani meno Steve Jobs. Tento génius síce vo svojej oblasti nemal (a ani nemá) žiadnu konkurenciu, no v súkromnom živote bol považovaný za dosť veľkého čudáka. Prečo, to sa dozvieš v tomto fenomenálnom filme. 

#5 Coco Chanel (2009)

Filmového spracovania svojho života sa samozrejme dočkala aj jedna z najväčších módnych ikon v histórii, Coco Chanel. Ak ťa zaujíma príbeh modernej a rebelujúcej ženy, ktorá navždy prepísala históriu ženskej módy, tento film si určite nenechaj ujsť. 

#6 Rivali (2013)

Jeden film z prostredia motorizmu sme tu už síce mali, no Rivali sú natoľko veľkolepým snímkom, že v tomto zozname nesmie chýbať. Tento príbeh je zasadený do prostredia Formule 1, kde sa stretnú dvaja odvekí rivali – James Hund a legendárny Niki Lauda. 

#7 Yves Saint Laurent (2014)

Originálny, provokatívny, výstredný a inšpiratívny, no zároveň plachý, samotársky, nevyrovnaný a uzavretý. Aj takto paradoxne je popisovaná ďalšia módna ikona – Yves Saint Laurent. Vo filme však zohrá významnú rolu aj Christian Dior. Ak máš rád módu a prostredie Paríža, toto si určite zaraď na svoj watch list. 

#8 Orol Eddie (2016)

Tento inšpiratívny snímok je o príbehu britského lyžiarskeho skokana, Eddieho Edwardsa. Ten sa stal prvým Britom, ktorý si na olympiáde zasúťažil v skoku na lyžiach. Keďže však doma podmienky na trénovanie tohto športu nemal, nakoniec bol zo všetkých zúčastnených najhorší – teda, čo sa skokov týka. Paradoxne sa však stal najväčšou hviezdou olympiády a miláčikom davov. 

#9 Teória všetkého (2014)

Tento zoznam by bez tohto filmu ani nebol kompletný. Teória všetkého je totiž stvárnením životného príbehu fenomenálneho Stephena Hawkinga. Jeho život síce bol poznamenaný ochrnutím nervového systému, film je však o tom, akú silu má v našich životoch láska, ktorou bola v tomto prípade jeho manželka Jane.

#10 Frida (2002)

Tento film je síce zo všetkých spomenutých najstarší, no stále má čo povedať. Uvidíš v ňom nesmierne zaujímavý, pútavý a inšpirujúci životný príbeh nenapodobiteľnej Fridy Kahlo. Tú stvárnila Salma Hayek, pričom tento počin kritici dodnes označujú za jej životný výkon. 

10 dychberúcich filmov, ktoré boli natočené podľa skutočných príbehov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK