Od zajtra pribudnú z Bratislavy tri nové pravidelné letecké linky

  • Letisko v Bratislave čaká rušná letná sezóna
  • Čaká nás otvorenie 12-tich sezónnych pravidelných liniek
befunky-collage-12
BTS Aero/ pexels.com
  • Letisko v Bratislave čaká rušná letná sezóna
  • Čaká nás otvorenie 12-tich sezónnych pravidelných liniek

Letisko Bratislava očakáva podľa počtu naplánovaných dovolenkových charterových letov najlepšiu dovolenkovú sezónu vo svojej histórii. Rekordnú letnú sezónu zaznamenalo už vlani, počet nahlásených charterových letov tento rok ešte stúpol o 37 % na vyše 2 500 letov.

Od júna sa začína hlavná letecká dovolenková sezóna. Len v júni pritom pribudnú z Bratislavy 3 úplne nové pravidelné letecké linky.

„Už v piatok 1. júna poletia cestujúci z Bratislavy prvýkrát novou pravidelnou linkou spoločnosti Ryanair do Eindhovenu v Holandsku. Od 13. júna pribudne nová sezónna pravidelná linka do Katánie na Sicílii (Smartwings) a od 28. júna bude spustená nová pravidelná linka do Dalamanu v Turecku (Ryanair),“ vymenoval nové pravidelné linky predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

V júni otvorí z Bratislavy 12 sezónnych pravidelných liniek aj letecká spoločnosť Smartwings, a to na ostrovy Rodos, Kréta, Zakyntos, Cyprus, Malta, Korfu, Malorka, do talianskych letovísk Olbia, Katania, Lamezia Terme a pribudnú aj linky do Burgasu či Malagy. Smartwings prevádzkuje sezónne pravidelné linky každoročne v letnom období od júna do októbra a je možné zakúpiť si na ne i samostatnú letenku na webovej stránke Smartwings.com.

„Najviac nepravidelných dovolenkových charterových letov je naplánovaných z Bratislavy do Antalye v Turecku a späť, a to až 903. Nasleduje Hurghada v Egypte, Monastir v Tunisku, Burgas v Bulharsku, egyptské letovisko Marsa Alam, grécky Solún, Podgorica v Čiernej Hore či Heraklion na Kréte,“ doplnil Jozef Pojedinec.

A kde plánuješ tvoju letnú dovolenku ty?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech