Odborník o temnej stránke obsahu pre dospelých: Najhoršie je, keď si myslíme, že sme herci z filmu

  • Na Slovensku sa dostanú k p*rnu už 11-ročné deti
  • Odborník vysvetľuje, ako sa dá bojovať so závislosťou
telefón v posteli
Unsplash/Jozsef Hocza
  • Na Slovensku sa dostanú k p*rnu už 11-ročné deti
  • Odborník vysvetľuje, ako sa dá bojovať so závislosťou

P*rnografický priemysel je jedným z najzárobkovejších priemyslov na svete. Stále viac a viac Slovákov začína trpieť závislosťou na týchto videách. Ako každá závislosť, tak aj táto ťa dokáže do veľkej miery ovplyvniť a zmeniť ti život. 

O tom, ako vplýva táto závislosť na bežné fungovanie, ale aj ako proti tomu bojovať, nám povedal bližšie Dr. Štefan Petrík, PhD. Cez jeho profil Se*ualita v číslach sa snaží objasniť problémy týkajúce sa tejto stále tabuizovanej témy.

Vedel by si mi priblížiť, aké sú psychologické následky nadmerného sledovania explicitného obsahu?

Myslím, že najhorším dôsledkom môže byť to, že ak si to, čo v takýchto p*rnografických materiáloch vidíme, prenášame ako vzor alebo modelové správanie do našich partnerských vzťahov. To znamená, napríklad, keď vidíme nejakú s*xuálnu polohu, chceme ju bez opýtania vyskúšať s partnerom alebo partnerkou.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Štefan Petrík (@dr_istwi)

Samozrejme, také niečo by malo byť v partnerskom vzťahu vždy po vzájomnej dohode, aby sa náš partner možno necítil nepríjemne, a ja si myslím, že práve vtedy vzniká jeden z problémov, ak si začneme o sebe myslieť, že sme hercami z nejakého p*rnofilmu. Problémom môže byť, ak chceme, aby náš intímny život vyzeral rovnako.

Negatívne následky môžu mať aj neoprávnené očakávania od našich partnerov – ako by mali vyzerať, ako by sa mali správať, čo je normálne, čo by nemalo byť normálne. Môžeme taktiež prevziať nejaké agresívne modely správania, čo tiež môže byť veľkým problémom. Taktiež, ak máme nejaké neoprávnené očakávania voči partnerovi v rámci výzoru, ani si neuvedomujeme, ako veľmi mu môžeme ublížiť.

Tí herci z p*rnopriemyslu vždy vyzerajú dobre, sú to športové typy, čo naši partneri nemusia byť, ale napriek tomu ich milujeme a milujeme ich za niečo iné ako za výzor.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá