Odborník označil Teslu Model 3 za auto ako z 90. rokov. Neprešlo skúškou kvality

  • Tesla Model 3 bola podrobená testovaniu kvality pod dohľadom odborníka.
  • Spoločnosť Munro and Associations na nej našla závažné nedostatky.
tesla_model_3_parked_front_driver_side
wikimedia.org
  • Tesla Model 3 bola podrobená testovaniu kvality pod dohľadom odborníka.
  • Spoločnosť Munro and Associations na nej našla závažné nedostatky.

Keď sa dnes povie Tesla, každý si predstaví výkonnéekologické elektromobily alebo auto vynesené do vesmíru raketou Falcon Heavy od SpaceX. Aj tu však platí, že nie je všetko zlato čo sa blyští. Spoločnosť Munro and Associations, ktorá sa zaoberá rozoberaním áut za účelom porovnávania kvality a výkonu, získala jedno z mála už vyrobených Modelov 3, podrobila ho testovaniu a prišla so znepokojujúcimi zisteniami.

Ešte predtým, ako Sandy Munroe zo spomínanej firmy začal auto rozoberať, mal pochyby o bezpečnosti vozidla. Všimol si, že zadným dverám chýba mechanizmus na manuálne otvorenie. To by predstavovalo problém najmä pre pasažierov sediacich na zadných sedadlách, ktorý by sa po vážnejšej dopravnej nehode chceli dostať von z auta. Jediným spôsobom by bolo využiť predné dvere.

Munroe bol obzvlášť zmetený z kusu látky, ktorý bol zrejme prilepený na dvere vpredu, aby lepšie tesnili. Čo ešte? Zle navrhnuté kľučky, náročné zatváranie zadných dverí a mnoho ďalších nedostatkov, ktoré boli odhalené len povrchnou obhliadkou. Na záver sa Munroe vyjadril: ,,Nechápem, ako sa to dostalo až do tohto bodu.

Takéto chyby sme videli na autách Kia v 90. rokoch.“ Je možné, že ide len o chybný kúsok. Koniec koncov, ide o perspektívnu automobilku s nádejnou budúcnosťou, no viac sa už určite dozvieš vo videu vyššie .

zdroje: carthrottle.comjalopnik.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech