Odíď pracovať do tohto tropického raja a zadarmo budeš mať kanceláriu aj internet

  • Madeira je portugalské súostrovie, ktoré leží v severnej časti Atlantického oceánu
  • Tamojšia vláda sa rozhodla urobiť nečakaný krok
  • Stovke digitálnych nomádov ponúka možnosť prísť sem pracovať na šesť mesiacov
  • Bezplatne tu budú mať k dispozícii kanceláriu, internet a možnosť spolupracovať s miestnou komunitou
madeira, more
Unsplash/Colin Watts
  • Madeira je portugalské súostrovie, ktoré leží v severnej časti Atlantického oceánu
  • Tamojšia vláda sa rozhodla urobiť nečakaný krok
  • Stovke digitálnych nomádov ponúka možnosť prísť sem pracovať na šesť mesiacov
  • Bezplatne tu budú mať k dispozícii kanceláriu, internet a možnosť spolupracovať s miestnou komunitou

Dobrý internet, pekný výhľad, chutné jedlo, príjemné počasie, jedinečná kultúra a lacné nájomné – to sú jedny z hlavných aspektov, ktoré vyhľadávajú takzvaní digitálni nomádi. Ľudí, ktorí vymenili prácu v kancelárii za dobrodružstvo v cudzej krajine, v posledných rokoch pribúdalo čoraz viac. 

Medzi top destinácie pre nomádov patrili krajiny ako Vietnam, Thajsko či Kambodža. Pandémia však všetko zmenila, len tak vyraziť niekam do juhovýchodnej Ázie nie je v momentálnej situácii až také jednoduché.

Zo Svidníka odišiel do raja na Kajmanských ostrovoch. Žíví sa ako tatér a zarába tisíce eur

Mnohí sa preto rozhodli hľadať inde. Do ringu o priazeň nomádov len nedávno vstúpil Dubaj, slnečný Barbados či Bermudy a to s vlastnými špeciálnymi vízami pre digitálnych pracovníkov. Na južnom pobreží portugalského súostrovia Madeira uprostred Atlantiku sa však formuje projekt, aký sa tak často nevidí. Ide o počin, vďaka ktorému bude mať Európa svoju prvú „dedinu“ pre ľudí, ktorí nechcú pracovať vo svojej domovskej krajine.

Ide o dedinku nesúcu názov Ponta Do Sol, práve tu prebehne pokus o vytvorenie akéhosi symbiotického vzťahu medzi miestnymi obyvateľmi a digitálnymi nomádmi. Dedinka spustila veľkú kampaň, prostredníctvom ktorej sem chce prilákať aspoň stovku pracovníkov.

zdroj: Wikimedia/Tonysantosc

Šťastlivcom, ktorých porota vyberie, budú zabezpečené príjemné podmienky pre ich prácu. Zadarmo dostaneš pracovné miesto, internetové pripojenie od rána do večera ako aj prístup do komunikačnej platformy Slack.

digitalny nomad
zdroj: Unsplash/Jonathan Kemper

Na stránke projektu sa nachádza zoznam odporúčaných miest, kde sa môžeš ubytovať. V tomto zozname nájdeš aj pekný apartmán pre štyroch ľudí, ktorý vás bude na mesiac stáť 700 eur. V ponuke je aj celý dom s bazénom, určený pre 8 hostí, ktorý  stojí na mesiac 1 800 eur.

zdroj: Unsplash/Colin Watts

Unikátny program odštartuje už 1. februára a trvať by mal do konca júna 2021. Prihlásiť sa môžeš aj ty a to na webe Digital Nomads Madeira. Každý z účastníkov sa musí zaviazať, že zostane v Ponta do Sol najmenej mesiac. 

Projekt s názvom Digital Nomads Madeira je spoločnou iniciatívou vlády, biznisového centra Startup Madeira a dlhoročného nomáda Gonçalo Halla. „Bol som na Bali, v Thajsku. Bol som na všetkých vysnívaných miestach pre digitálnych nomádov, ale keď som navštívil Madeiru, učarovala mi a videl som v nej veľký potenciál. Je proste úžasná,“ uviedol Gonçalo Hall v rozhovore pre magazín 150sec.

Chcel by si pracovať ako digitálny nomád?

„Spojili sme sa s niekoľkými miestnymi spoločnosťami, od realitných kancelárií až po požičovňu áut. Naším cieľom je pomôcť miestnej komunite, aby z tejto iniciatívy získala spoločenské a ekonomické výhody,“ povedal Hall pre portál Travel and Leisure.

Madeira, ktorá je označovaná aj za európsky Havaj bola už piaty rok po sebe a siedmykrát od svojej prvej účasti korunovaná za European Island Destination 2020. Toto označenie získala v rámci súťaže World Travel Awards, ktorá sa radí medzi najprestížnejšie programy v oblasti cestovného ruchu.

 

Od 1. júla 2020 je možné na Madeiru priletieť, ak sa následne preukážeš potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19, nie staršie ako 72 hodín. Po predložení negatívneho výsledku môžeš opustiť letisko a pokračovať vo svojom pobyte.

Je tu aj možnosť absolvovať test aj priamo na letisku, čo by ti malo zabrať maximálne hodinu času. Po odbere sa môžeš presunúť do rezervovaného ubytovacieho zariadenia, kde si povinný dodržiavať základné opatrenia. Ide o dodržiavanie sociálneho dištancovania a nosenie rúška.

Výsledok testu ti bude oznámený spravidla do 12 hodín. Samozrejme je tu možnosť preukázať sa aj potvrdením o prekonaní COVID-19 počas obdobia 90 dní pred cestou na Madeiru. Voľnosť tu majú aj všetci zaočkovaní turisti.

Zdroje: 150sec.com, Digital Nomads Madeira Islands, MZSR, Travel and Leisure

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK