Odkaz pre Matoviča: Pred bránu Úradu vlády niekto v noci vyklopil kopu hnoja a to nie je všetko

  • Nie je jasné, či za týmto číslom stojí strana alebo hnutie, alebo jednotlivci
  • Kopa hnoja nie je pred sídlom vlády prvýkrát
kopa hnoja
Facebook Juraj Draxler
  • Nie je jasné, či za týmto číslom stojí strana alebo hnutie, alebo jednotlivci
  • Kopa hnoja nie je pred sídlom vlády prvýkrát

Pred úrad vlády niekto vysypal kopu hnoja. Nie je jasné, kto za týmto činom stojí, informoval o ňom exminister školstva Juraj Draxler.

BLESKOVÁ SPRÁVA: MATOVIČOVI SME VYKLOPILI KOPU HNOJA PRIAMO NA BRÁNU ÚRADU VLÁDY

Posted by Juraj Draxler on Tuesday, 9 March 2021

Matovičovi sme vyklopili kopu hnoja priamo na bránu úradu vlády,“ píše v príspevku. Draxler bol ministrom v čase, kedy vládla strana Smer, no nebol jej členom, ministroval ako jej nominant. V súčasnosti nie je v politike.

Kopu hnoja nemá Úrad vlády pred bránou prvý raz. Bola tam aj v januári 2010 a tiež v marci 2018.

To však nebolo všetko, čo sa pri vládnych inštitúciách v noci z utorka na stredu udialo. Juraj Draxler píše, že nad Dunaj vypustili klauna Matoviča a ministerstvá obmotali reťazami.

NOC PLNÁ PROTIVLÁDNYCH AKTIVÍT – symbolicky sme zablokovali ministerstvá. Obmotali sme ich reťazami!! – nad Dunaj sme…

Posted by Juraj Draxler on Tuesday, 9 March 2021

Vždy budem tvrdiť, že politické spory treba riešiť najmä kultivovane, diskusiou. Ale sú okamihy, keď sa to nedá,“ napísal neskôr Draxler na Facebooku, kde vysvetlil, prečo v noci robil protivládne aktivity.

Napríklad, ak máte politikov, s ktorými diskusia nie je možná. Ako Igor Matovič, ktorý za jednu tlačovku povie aj dvadsať veľkých klamstiev. Naňho fakty, pravda, diskusia neplatia,“ priblížil. Takúto formu protestu zvolil, pretože masové zhromaždenia sa organizovať nesmú a Draxler má za to, že je to v dnešnej dobe z hľadiska rizika šírenia nákazy aj nevhodné.

Takisto trvám na tom, aby ľudia protestovali s rozumom (napríklad, aby sa teraz neprispievalo k šíreniu nákazy) a nevyvolávali zbytočné konflikty, napríklad s políciou. Ale inak, inak dnes už naozaj nemáme na výber. Premiérovi a vláde treba posielať jasné odkazy: aj vysypaním kopy hnoja pred Úrad vlády,“ dodal.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK