Odleť na jar z Bratislavy priamo k azúrovému moru. Na vysnívaný výlet ti stačí 17 eur

  • Na Letisku M. R. Štefánika začína od nedele 31. marca letná letová sezóna
  • Tá prinesie spolu 38 pravidelných liniek do lákavých destinácií
dovolenka, žena, obloha
Ilustračné foto freepik, SIU
  • Na Letisku M. R. Štefánika začína od nedele 31. marca letná letová sezóna
  • Tá prinesie spolu 38 pravidelných liniek do lákavých destinácií

Letový poriadok sa v letectve mení dvakrát ročne spolu so zmenou času. Letný letový poriadok bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 26. októbra 2024. Od mája tohto roku pribudne na Letisku M. R. Štefánika nová destinácia, a to rovno do tureckého Istanbulu, na medzinárodné letisko Sabiha Gokcen (SAW). Z Bratislavy sa bude lietať dvakrát týždenne.

Novú leteckú linku do tejto mimoriadne populárnej destinácie bude prevádzkovať turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines. Pre cestovateľov je známe mesto Turecka zároveň výbornou prestupnou stanicou do ďalších destinácii v Ázii či Afrike.

Lacná letenka, ktorá nemá obdobu

Ďalšou novinkou je priama linka na tureckú riviéru, do dovolenkovej destinácie Antalya. Priame spojenie bude od polovice mája prevádzkovať turecký letecký dopravca Pegasus Airlines. Linka bude vybavovaná 2-krát týždenne, v stredu a v sobotu.

Priamy let do Antalye trvá menej než 2 a pol hodiny. Cestujúci tak majú možnosť spoznať a užiť si populárne dovolenkové letovisko aj individuálne. Obľúbenou linkou, ktorá sa opäť objaví počas nadchádzajúcej letnej sezóny, je talianska Katánia na Sicílii. Linku bude prevádzkovať letecký dopravca Smartwings.

Na Sicíliu si však môžeš zaletieť aj v priebehu apríla, a to so spoločnosťou Ryanair. Letenku si sem teraz kúpiš za 16,99 eur

Snímka obrazovky 2024-03-30 o 11.43.00

Doprava z letiska do mesta

Z letiska Trapani sa pohodlne autobusom dopravíš do centra mesta, no priame autobusové spojenia premávajú z letiska aj do známych miest na západe Sicílie, akými sú Palermo, Marsala a ďalšie.

Konkrétne spoje nájdeš priamo na webe letiska Trapani.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Sicily Insider (@sicilyinsider)

Lákavá je aj Čierna Hora

Medzi destináciami, ktoré potvrdili záujem cestujúcich už minulú letnú sezónu, je aj letecké spojenie do metropoly Čiernej Hory, ktorou je Podgorica. Linku bude prevádzkovať spoločnosť Air Montenegro od júna. Do Čiernej Hory sa bude lietať dvakrát týždenne, a to v stredu a v sobotu.

Pre cestovateľov je tak možné dostať sa do tejto zaujímavej krajiny za menej než hodinu a pol priamo z Bratislavy.

Ďalšou populárnou destináciou, do ktorej sa dostaneš opäť z Bratislavy počas letnej sezóny patria grécke Atény. Priamu linku bude prevádzkovať vysoko hodnotená letecká spoločnosť Aegean Airlines. Priama linka do Atén bude spustená od apríla.

Lietať sa bude dvakrát týždenne, v pondelok a vo štvrtok. Grécka metropola slúži nielen ako spojenie na krásne grécke ostrovy, ale aj ako výborná prestupná stanica do ďalších destinácii v Ázii či Afrike.

Pravidelné letecké linky bude prevádzkovať 7 leteckých dopravcov: Aegean Airlines, Air Cairo, Air Montenegro, Pegasus Airlines, Ryanair, Smartwings a Wizz Air. Najviac leteckých spojení počas letnej letovej sezóny bude zabezpečovať letecká spoločnosť Ryanair, a to až do 21 destinácií.

Za ňou nasleduje Smartwings, ktorý zabezpečí 9 pravidelných spojení do populárnych dovolenkových miest. Wizz Air a Air Cairo budú prevádzkovať 2 destinácie. Aegean Airlines, a Air Montenegro budú zabezpečovať po jednom leteckom spojení.

Na bratislavské letisko prichádza aj nový letecký dopravca Pegasus Airlines, turecká spoločnosť, ktorá bude lietať do destinácií Istanbul a Antalya. Zaujímavosťou sú aj charterové lety, ktoré budú spájať Bratislavu s viac ako 40 destináciami.

Na túto letnú sezónu pribudnú priame charterové lety na ostrov Madeira, mesto Funchal a tiež lety do tureckej dovolenkovej destinácie Bodrum. Medzi zaujímavé charterové destinácie, ktoré sa lietajú aj v rámci letnej letovej sezóny je Kuba, Dominikánska republika, Vietnam či Zanzibar.

Zdroje: Airgest, Letisko Bratislava, Ryanair

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá