Odmietol Google, Dropbox a Facebook, aby začal pracovať pre slovenskú agentúru PLATFORM

  • PLATFORM sa za viac ako 12 rokov vypracoval na poprednú svetovú agentúru, ktorej už druhý rok po sebe spoločnosť Clutch udelila titul globálneho llídra v oblasti digitálneho dizajnu a marketingu
  • Do svojich radov ulovil dizajnéra svetového formátu Scotta Cartera
  • Ten bude spoločnosť zastupovať na americkom trhu
Archív PLATFORM
Archív PLATFORM
  • PLATFORM sa za viac ako 12 rokov vypracoval na poprednú svetovú agentúru, ktorej už druhý rok po sebe spoločnosť Clutch udelila titul globálneho llídra v oblasti digitálneho dizajnu a marketingu
  • Do svojich radov ulovil dizajnéra svetového formátu Scotta Cartera
  • Ten bude spoločnosť zastupovať na americkom trhu

PLATFORM je digitálna agentúra, ktorú v roku 2007 založil v Bratislave Lukáš Horák. Za viac ako 12 rokov svojej existencie sa vypracovala na poprednú svetovú agentúru a druhý rok po sebe jej spoločnosť Clutch udelila titul globálneho lídra v oblasti digitálneho dizajnu a marketingu. Medzi jej klientov patria spoločnosti ako Spotify, BMW, Gartner, Avon, LG, Tatra Banka, Royal Caribbean a mnohé ďalšie. Teraz sa im podarilo získať jedného z najlepších dizajnérov na svete.

„S radosťou vám oznamujem, že môj dlhoročný priateľ, Scott Carter, prijal moju ponuku a rozšíril tím PLATFORM ako nový CXO (Chief Experience Officer),” oznámil túto správu svojim kolegom CEO PLATFORM Lukáš Horák.

Kto je Scott Carter?

Scott Carter je v dizajnovom svete veľmi známe meno. Kariéru dizajnéra začal v roku 2004. Pracoval pre najväčšie agentúry, ale  ako freelancer pracoval aj s klientmi ako Google, Adidas, Disney Industrial Light & Magic, Lucasfilm, GoPro, Bowers & Wilkins, IBM, The Weather Channel. Mnohé z produktov, na ktorých sa podieľal, používajú milióny ľudí na celom svete.

zdroj: Archív Scott Carter

Scott a Lukáš sa poznajú ešte z čias jeho pôsobenia v agentúre Fantasy, ktorá s PLATFORM intenzívne spolupracuje a dokonca v nej istý čas pôsobil ako dizajnér aj Lukáš. Ich vzájomné priateľstvo teraz prerástlo aj do pracovného vzťahu. Scott, ktorý dlhší čas pôsobil ako freelancer, mal na stole ponuky od spoločností ako Google, Uber či Facebook. Nakoniec sa však rozhodol prijať ponuku od slovenskej firmy PLATFORM.

„Som nadšený, že môžem byť súčasťou úžasného a ambiciózneho tímu. Ich globálny dosah, ponuka služieb, vzťahy s klientmi a celková kultúra v PLATFORM mi perfektne sedia. Možnosť byť na čele ich expanzie do USA a posilniť ich Experience dizajn pre globálnu klientelu je pre mňa výzva, ktorú som nenašiel v žiadnej veľkej americkej spoločnosti,” povedal o svojom príchode do PLATFORM pre StartitUP Scott Carter.

PLATFORM v New Yorku

Keďže Scott momentálne pôsobí v New Yorku, PLATFORM si tam vytvorí ďalšiu pobočku. „V minulosti sme nemohli spolupracovať s veľkými firmami, ako napríklad LinkedIn kvôli tomu, že sme nemali pobočku s permanentným zástupcom spoločnosti v USA. Príchodom Scotta Cartera sa nám ešte zvýšila šanca spolupracovať s najväčšími svetovými spoločnosťami,” povedal Lukáš Horák na margo lokálneho zastúpenia v New Yorku.

zdroj: Archív PLATFORM

„Máme ambície pracovať pre najúspešnejšie globálne firmy. Vždy som si kládol tie najvyššie ciele a myslím si, že príchod Scotta do PLATFORM nás posunie ešte o niekoľko levelov vyššie,” povedal Lukáš a dodal: „V minulosti nás oslovili firmy ako Apple, LinkedIn, OnePlus a množstvo ďalších firiem z rôznych kútov sveta. Často sme konkurenciu kvalitatívne prevýšili. Žiaľ, v niektorých prípadoch sme stroskotali práve na tom, že sme nemali plnohodnotné zastúpenie v USA. Príchodom Scotta sa to teraz zmenilo a naše očakávania sú obrovské.”

Scott bude úzko spolupracovať s riaditeľom dizajnu, Stanom Baginom, ktorý pod svoje krídla hľadá ďalších talentovaných dizajnérov. „Naším plánom nie je nezmyselne zväčšovať tím, ale zamerať sa na vylepšovanie procesov, neustále zvyšovanie kvality a edukovanie nášho tímu,” vysvetlil pre StartitUP Stano.

Digitálna agentúra PLATFORM funguje od roku 2007. Vyhrala niekoľko významných svetových dizajnových ocenení a my sme zvedaví, o aké zvučné mená sa rozšíri ich portfólio po príchode svetovej špičky v dizajne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech