Odomkol si luxusné BMW a vyrazil k Veľkému Mederu. Policajti dolapili zlodeja, nepracoval sám

  • Nepracoval sám, čakal ho komplic, s ktorým vymenili evidenčné číslo
  • Nemusí ísť o jediné luxusné auto, na ktoré si robili zálusk
BMW X6
Tlačová správa - Polícia SR
  • Nepracoval sám, čakal ho komplic, s ktorým vymenili evidenčné číslo
  • Nemusí ísť o jediné luxusné auto, na ktoré si robili zálusk

Vyhliadol si drahé auto na parkovisku, bez násilia ho otvoril a vyrazil preč. Teraz mu hrozí odňatie slobody na 3 až 10 rokov. Policajti dolapili 35-ročného občana Maďarska, ktorý si robil zálusk na luxusné BMW, aktuálne sedí vo väzbe.

Jeho komplica sa im ešte chytiť nepodarilo. Na rováši by však mohli mať obaja viac podobných krádeží.

Policajná naháňačka trvala len chvíľu

Na začiatku novembra sa odohrala policajná naháňačka, podozrivého však policajti dolapili len pár hodín po tom, ako čierne BMW X6 odcudzil.

Teraz už obvinený muž úradoval v katastri obce Kostolné Kračany a nepracoval sám. Auto si vyhliadol na parkovisku, kde ho bez väčších problémov odomkol. Hneď potom vyštartoval k Veľkému Mederu.

Komplic ho čakal pri obci Dolný Štál, kde zlodej zastavil a spolu vymenili evidenčné číslo vozidla. Neskôr obaja nasadli do kradnutého auta a spolu v jazde pokračovali ďalej.

Rozdelili sa pri Veľkom Mederi, odkiaľ spolupáchateľ pokračoval už sám. Smeroval k našim hraniciam s Maďarskom.

Našli auto a o pár ulíc ďalej aj podozrivého

Majiteľ, ktorému auto z parkoviska zmizlo, krádež okamžite nahlásil na polícii. Vtedy začala akcia, do pátrania sa pustili viaceré policajné hliadky. Netrvalo dlho a auto podarilo sa im lokalizovať, celú dobu spolupracovali aj s majiteľom BMW-čka.

To nakoniec našli odstavené a uzamknuté na sídlisku vo Veľkom Mederi. Neďaleko auta sa nachádzal aj podozrivý muž. Bol tiež vo Veľkom Mederi, pár ulíc od odstaveného luxusného auta. Policajtom sa, samozrejme, nepriznal. Tvrdil, že s krádežou nemá nič spoločné, no dôkazy naznačovali pravý opak.

Vyšetrovateľ preto muža obvinil zo zločinu krádeže spolupáchateľstvom a podal aj návrh na jeho väzobné stíhanie. To sudca odobril, aktuálne preto sedí vo väzbe. Ide o muža, ktorý bol v minulosti niekoľkokrát súdne trestaný, ak mu dokážu vinu aj tentokrát, bude čeliť trom až desiatim rokom za mrežami.

Druhého spolupáchateľa zatiaľ nemajú, na jeho dolapení však intenzívne spolupracujú s kolegami z Maďarska. Okrem toho sa policajti venujú ďalším krádežiam luxusných áut BMW, s ktorými mohla mať dvojica tiež dočinenia.

Zdroj: Tlačová správa - Polícia SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie