Odteraz žiadne ťažké kufre, týchto 5 tipov ti pomôže cestovať naľahko

  • Mať so sebou na cestách veľkú a ťažkú batožinu je nielen nepohodlné, no mnohokrát aj finančne náročné. Týchto 6 tipov ti tak ušetrí poplatky za batožinu a aj tvoje nervy.
pexels-photo (1)
pexels.com
  • Mať so sebou na cestách veľkú a ťažkú batožinu je nielen nepohodlné, no mnohokrát aj finančne náročné. Týchto 6 tipov ti tak ušetrí poplatky za batožinu a aj tvoje nervy.

Nepodceň výber správneho kufra

Pri premýšľaní, čo si zbalíme do kufra často zabúdame na kufor samotný. Pri výbere toho pravého síce ide o prvotnú väčšiu investíciu, no časom sa ti určite vráti. Ak cestuješ často, určite si zvoľ niektorý z extra ľahkých materiálov. Ušetríš tak na poplatkoch za batožinu a cestovanie bude pre teba oveľa pohodlnejšie.

Spíš si zoznam vecí

Presnejšie povedané – zoznam nevyhnutných vecí. Popremýšľaj pritom nad tým, koľko dní budeš preč, či budeš mať možnosť oblečenie si oprať a či máš v pláne kúpiť si nejaké nové. Zváž tiež to, či by si sa mal pripraviť na nejaké predpokladané veľké zmeny počasia. Snaž sa do zoznamu zaradiť naozaj minimum vecí a pri balení sa ho striktne drž. Odolaj pokušeniu pribaliť si niečo so známym argumentom: „Ale čo ak…“.

Zdroj: pexels.com

Oblečenie bal s rozumom

Najlepšie oblečenie na cesty je také, ktoré je ľahké, skladné a nekrčí sa. Pokiaľ cestuješ niekam, kde bude chladno, uprednostni vrstvenie a vezmi si so sebou termoprádlo a viacero tenších vrstiev. Tie si môžeš zabaliť napríklad do kompresných sáčkov. Ak ich nemáš k dispozícii, snaž sa všetko oblečenie „skomprimovať“ tak, ako je to len možné. Do lietadla si vždy obleč tie najťažšie kusy oblečenia – napríklad ťažké zimné topánky, či ťažké a objemné svetre.

Povolený multitasking

Multitasking síce je zabijakom tvojej produktivity, no pri balení ti môže skvele pomôcť. Využi predmety a produkty, ktoré ti poslúžia na viac než len na jeden účel. Načo by si si napríklad bral šampón, kondicionér a sprchový gél, keď nájdeš už aj prípravky, ktoré spájajú všetko v jednom balení? Podobne sa pokúsiť pouvažovať nad všetkým zo svojho zoznamu.

Smartfón vždy po ruke

Tvoj mobil sa pri cestovaní stane tvojím neodmysliteľným pomocníkom, ktorý ti v kufri ušetrí naozaj veľa miesta. Dokáže ti predsa nahradiť fotoaparát, mapu, knihy, zápisník, časopisy a iné. Jediné, čo musíš urobiť, je stiahnuť si tie správne aplikácie.

Zdroj: lifehack.org, zdroj titulnej fotografie: pexels.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech