Odveta storočia v Oktagone: Vémola v súboji storočia zničil Attilu Végha. Prvé reakcie po prehre

  • Na MMA podujatí bolo 28-tisíc fanúšikov
  • Víťazom sa stal Karlos Vémola
MMA
Ilustračná fotografia Instagram/oktagonmma, Instagram/ karlos_terminator_vemola
  • Na MMA podujatí bolo 28-tisíc fanúšikov
  • Víťazom sa stal Karlos Vémola

V napínavom a dramatickom súboji legendárnych rivalov sa Karlosovi Vémolovi podarilo dosiahnuť sladkú odplatu. Po vyrovnanom prvom kole dokázal v druhom kole Attilu Végha uškrtiť a stať sa víťazom Odvety storočia v pražskom Edene.

Týmto víťazstvom si Vémola pripísal na konto titul šampióna poloťažkej váhy v organizácii OKTAGON MMA a dokázal tak, že stále patrí medzi elitu česko-slovenského MMA. 

Vémolova prevaha 

Už od prvého kola bolo jasné, že toto bude iný zápas ako ich prvé stretnutie. Vémola vstúpil do klietky s odhodlaním a hneď od začiatku tlačil na Végha. Rýchlo ho dostal na zem a rozdával mu tvrdé údery. Végh sa však nevzdal a dokázal sa postaviť na nohy. Následne sa mu podarilo dostať do dominantnej pozície na zemi.

Tempo boja bolo neuveriteľné a diváci boli vo vytržení. Vémola pokračoval v agresívnom útoku a Végh sa ocitol pod obrovským tlakom. Aj on sa pokúsil o niekoľko zdvihov, no Vémola si ho držal pod kontrolou a bránil sa s prehľadom.

Vémola nezvoľnil tempo ani v druhom kole a po sérii tvrdých úderov opäť dostal Végha na zem. Tam ho Čech kontroloval a hľadal príležitosť na ukončenie. Tá prišla po 45 sekundách, keď Vémola chytil Végha na techniku arm triangel.  

A. Végh: Každý deň nie sú Vianoce 

Ako prvý po zápase prehovoril Atilla Végh. V prvom rade ďakujem Oktagonu za túto možnosť bojovať o titul a byť súčasťou tohto veľkého projektu. V druhom rade ďakujem Karlitovi, zaslúžene vyhral, lepšie sa pripravil, dal som mu veľké údery do hlavy, všetko to ustál, takže klobúk dole. Samozrejme, dnes si mal svoj deň, vyslovil Végh.

„Každý deň nie sú Vianoce, to je šport, o tomto je šport. Človek raz vyhrá, inokedy prehrá, mal si lepší deň, veľká gratulácia,“ povedal Végh a poďakoval sa aj rodine.

„Tento zápas by som chcel venovať svojej manželke, ktorá so mnou pretrpela celú prípravu, mojim deťom, rodičom a v neposlednom rade celému nášmu národu, Slovensku. Nech si už uvedomíme, že sme jeden tím. Takisto ako s Karlitom máme nejaké spory, ale vysporiadali sme sa a vyhral ten lepší. Nezabudnime, že spolu sme najsilnejší.“ 

„Mal to byť môj posledný súboj, musím urobiť poslednú vec, a to poďakovať za dlhoročnú podporu. Normálne to býva tak, že končiaci zápasník položí rukavice na stred klietky, ale ja jednu odovzdám Ondrovi Novotnému a druhú Attilovmu tímu, ktorý bol neskutočný. Attila, pozri, čo sme spolu dokázali. A je to iba na vás dvoch, či budem zápasiť znovu,“ vyhlásil Vémola.

Zdroj: sport.sk

Najnovšie videá

Trendové videá