Väznil ju v pivnici, mal ju aj znásilniť. Polícia obvinila muža z Popradu

  • Polícia rieši prípad z Popradu
  • Muž mal zavrieť ženu proti jej vôli v pivnici
  • Políciu zalarmovala potajomky
polícia poprad
Policajné jednotky pri zásahu, Polícia SR - Prešovský kraj
  • Polícia rieši prípad z Popradu
  • Muž mal zavrieť ženu proti jej vôli v pivnici
  • Políciu zalarmovala potajomky

Mladú ženu uväznil 48-ročný muž so svojimi rodičmi v rodinnom dome v Poprade, polícia ich obvinila. O prípade informovala na sociálnej sieti s tým, že žene sa mal tyran vyhrážať, dokonca ju znásilniť.

Žene dával sľuby

Pôvodne sa dvojica dohodla, že si nájde prácu v Českej republike, pred cestou za novým životom však muž ženu presvedčil, aby prespala v dome, kde sa zdržiavajú jeho rodičia.

S tým súhlasila, avšak netušila, že to bude začiatok nočnej mory. Po tom, ako dorazili na miesto, jej už neumožnili opustiť dom, resp. jej pohyb mimo domu kontrolovali tak, aby nemohla slobodne odísť. Muž sa jej vyhrážal, že keď od neho odíde, ublíži jej a jej deťom, pričom mal mať pri sebe aj strelnú zbraň. Taktiež sa voči poškodenej mal niekoľkokrát dopustiť aj mravnostnej trestnej činnosti,“ priblížila incident polícia.

Po čase sa poškodenej podarilo z mobilného telefónu poslať správu známemu do Českej republiky, ktorý zalarmoval políciu. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru (PZ) Poprad na preverenie situácie.

 

Rodičia policajtom tvrdili, že poškodená sa v dome nenachádza, hliadka však z okna domu spozorovala svetelný signál S.O.S. a na ich naliehanie poškodená vyšla z domu.

Napokon ju zachránili

Policajtom povedala, že je v poriadku, avšak rukou im naznačila signál týranej ženy. „Policajti ho spoznali, okamžite zareagovali a pod zámienkou, že poškodenú je potrebné vypočuť v inej trestnej veci, dosiahli, že žena v ich sprievode dom opustila,“ dodáva PZ.

Na snímke je policajné auto.
zdroj: TASR/Ján Krošlák

Nasledovala domová prehliadka, pri zásahu policajti zadržali tri podozrivé osoby: 48-ročného muža, jeho 74-ročného otca a matku vo veku 71 rokov.

Popradský vyšetrovateľ syna obvinil zo zločinu pozbavenia osobnej slobody v súbehu so zločinom znásilnenia a zo zločinu vydierania. „Jeho rodičia boli obvinení zo zločinu pozbavenia osobnej slobody formou spolupáchateľstva,“ uzatvára polícia.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá