Odhŕňače v plnom nasadení a niekoľko nehôd. Bratislava sa zobudila do zasneženého rána, auto radšej nechaj doma

  • Bratislava sa prebudila do zasneženého rána
  • V dôsledku toho sa niektoré cesty stávajú neprejazdnými
  • Polícia žiada ľudí, aby necestovali, ak nemusia
pjimage - 2021-12-09T091104.515
TASR/Pavol Zachar
  • Bratislava sa prebudila do zasneženého rána
  • V dôsledku toho sa niektoré cesty stávajú neprejazdnými
  • Polícia žiada ľudí, aby necestovali, ak nemusia

Ako uviedli meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu, západné a stredné Slovensko dnes čaká výdatné sneženie. Odborníci na situáciu upozornili s tým, že očakávať by sme mali aj nepriaznivú poveternostnú situáciu. Vzniká tak možné nebezpečenstvo pre dopravu, pohyb osôb a ďalšie ľudské aktivity.

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave vyzvali vodičov na zvýšenú opatrnosť na cestách. Dôvodom je predpokladaná snehová kalamita na území celého Bratislavského kraja. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

❄AKTUÁLNE FOTOGRAFIE ZO ZASNEŽENEJ BRATISLAVY❄⚠️RADY POLÍCIE VODIČOM👇

Posted by Polícia SR – Bratislavský kraj on Wednesday, December 8, 2021

Situácia, ktorá by mala nastať počas dnešného dňa, so sebou prinesie najintenzívnejšie sneženie od roku 2013, dopravná situácia sa na viacerých úsekoch zrejme skomplikuje. 

Logo

Ako dnes rána informovala facebooková stránka Severe Weather Slovakia o.z., na juhozápadnom Slovensku už sneží. Teploty v týchto oblastiach sú jemne nad nulou, no na severnom a východnom Slovensku sa teploty pohybujú pri -3 do -8 °C.

Polícia SR zároveň vyzvala vodičov, aby do Bratislavy nejazdili, ak to nie je nevyhnutné. 

Podľa webu Dopravného podniku Bratislava môže počas dnešného dňa dôjsť k meškaniu spojov. Pri OC Patrónka je komunikácia neprejazdná a v dôsledku toho bola premávka linky 130 dočasne pozastavená. 

Cestári pracujú

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba na sociálnej sieti informoval, že bratislavskí cestári sú od skorých ranných hodín v teréne starajú sa o zjazdnosť ciest II. a III. triedy. Podotýka, že ak počas dňa nestretneš sypač či traktor s pluhom, neznamená to, že títo ľudia sa flákajú a nepracujú.

„Prioritne udržiavajú hlavné ťahy a cesty využívané autobusovou dopravou, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy,“ uvádza.

NAŠI CESTÁRI SÚ V TERÉNEV Bratislavskom kraji dnes sneží a očakávame až 25 centimetrov snehu. Už od skorých ranných…

Posted by Juraj Droba on Wednesday, December 8, 2021

Droba zároveň podotkol, že aktuálna situácia je monitorovaná správcom komunikácií pomocou dispečerských stredísk. Tie sú v pohotovosti nie len na centrále, ale aj na strediskách Malacky, Senec, Pezinok.

Zdroje: Facebook/Severe Weather Slovakia, SITA, Facebook, Dopravný podnik Bratislava

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie