„Okradli ste moju rodinu o dovolenku.“ Česi zúria kvôli Babišovi, hovorí sa o trestnom oznámení

  • Expremiér a líder českého ANO Andrej Babiš v prezidentských voľbách nezvíťazil
  • Teraz sa zrejme bude musieť popasovať s kritikou za svoj stávkový tip
Andrej Babiš a komentáre
TASR/AP Photo/Petr David Josek, Reprofoto/ Twitter, FB/Andrej Babiš
  • Expremiér a líder českého ANO Andrej Babiš v prezidentských voľbách nezvíťazil
  • Teraz sa zrejme bude musieť popasovať s kritikou za svoj stávkový tip

Andrej Babiš v súboji o prezidentské kreslo v Českej republike pohorel v súboji s generálom Petrom Pavlom. Ten totiž nakoniec vystrieda v prezidentskej funkcii dosluhujúceho Miloša Zemana.

Babiš už má síce po voľbách, no zdá sa, že si poriadne zavaril neuváženou poznámkou. Musí sa totiž v súčasnosti pasovať s lavínou hejtu, ktorú vyvolal „nevinný“ tip, ktorý šéf ANO zverejnil na sociálnych sieťach.

Tipér Babiš

„Bol som vo Fortune, kurz je 12. Stavte si 1 000 Kč a príďte voliť, vyhráte 12 000,“ napísal Babiš na sociálnych sieťach 26. januára. V statuse ešte dodal v predvolebnom duchu: „Babiš vždy pomáha, za Babiša bude lepšie.

„Stavili sme si teraz 1 000 celá rodina. Ďakujeme, pán Babiš, že nám pomáhate, toto by pre nás Pavel neurobil. Tešíme sa na výhru,“ napísala zrejme jedna z fanúšičiek Babiša na Twitteri pod expremiérov status.

No zdá sa, že nevinná poznámka Babiša nakoniec dohnala a spôsobila nepríjemné dôsledky. Expremiéra totiž, ako sa zdá, vzali niektorí jeho voliči za slovo a naozaj sa stávkovým tipom riadili. Ako informuje český portál CNN Prima News, ako huby po daždi po volebnom výsledku začali pribúdať na sociálnych sieťach kritické komentáre. 

U tých, ktorí Babišov status zobrali doslova, časom došlo k nepríjemnému vytriezveniu. 

„Žiadam o okamžité vrátenie peňazí!!! Okradol ste našu rodinu o 7 000, boli to peniaze na dovolenku!! Jasne ste povedali, že vyhráme,“ sťažovala sa jedna z používateliek Twitteru pod Babišovým účtom v deň výsledku prezidentských volieb.

Babišov hazardný tip ihneď v komentároch naštval viacero ľudí. „Ste normálny? AB volí množstvo ľudí zo sociálne slabých rodín a vy ich pošlete prestávkovať ešte aj úspory. Pritom sami viete, že im to tie prachy s najväčšou pravdepodobnosťou zožerie. Vy, aj váš PR team ste opovrhnutiahodná prasácka chátra, ja keby som mohla, nakopem vás do rozkroku, skritizovala Babiša na Twitteri Lucia.

K Babišovmu online tipu sa vyjadrila aj samotná stávková kancelária. Fortuna je nezávislá, kurzy stanovuje na základe reálnej pravdepodobnosti. Tá je v prípade víťazstva pána poslanca aktuálne cca 8 %. Je na každom, či sa naňho rozhodne staviť. Fortuna nebola a nie je súčasťou holdingu Agrofert. Voľte srdcom, stávkujte múdro! napísala na Twitteri stávková kancelária.

Podané trestné oznámenie?

Pod Babišovým statusom sa kriticky vyjadroval napríklad aj český profil Dobré vědět. Ten na svojom účte zároveň informoval, že na Andreja Babiša za jeho tipérsku „radu“ podá trestné oznámenie.

„Podľa zákona musí pri reklame na hazardné hry uvádzať: ‚Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardnej hre môže vzniknúť závislosť!‘ a informácie o tom, že sa nesmú zúčastňovať osoby mladšie ako 18 rokov,“ uviedol autor účtu na svojom profile.

Kritika od Bartoša

K problematike sa vyjadril aj súčasný šéf Českej pirátskej strany, podpredseda českej vlády a minister pre miestny rozvoj Ivan Bartoš. 

„Takto pán Babiš mobilizoval voličov. Z hľadiska počtu stávok to fungovalo, občas niekto stavil aj sumy rádovo desaťtisícov. K výhre to neviedlo. Viedlo to k zhoršeniu finančnej situácie niektorých ľudí, ktorí mu veria. Spálená krajina, pre hlasy čokoľvek. Pomáhal ľuďom, vraj. Ale ktorým?“ pýta sa Bartoš na svojom facebookovom účte. 

Zdroje: Twitter/Andrej Babiš, FB/Andrej Babiš, FB/Ivan Bartoš, Twitter/Dobre vedieť, Twitter/Fortuna, CNN Prima News

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá