Omikron už kazí Slovákom cestovateľské plány, WizzAir a Ryanair pozastavujú niektoré lety z Košíc

  • Aerolínie Wizz Air pozastavujú na dva mesiace lety na letisko Doncaster – Sheffield
  • Ryanair pozastavuje na tri až štyri týždne lety na letisko Londýn – Stansted, do Liverpoolu, Viedne a Varšavy
letisko košice ryanair lietadlo
Lietadlo spoločnosti Ryanair na košickom letisku, ilustračná snímka., TASR/Roman Hanc
  • Aerolínie Wizz Air pozastavujú na dva mesiace lety na letisko Doncaster – Sheffield
  • Ryanair pozastavuje na tri až štyri týždne lety na letisko Londýn – Stansted, do Liverpoolu, Viedne a Varšavy

Nízkonákladové letecké spoločnosti Ryanair a Wizz Air pre šírenie nového variantu koronavírusu omikron v Európe pozastavujú prevádzku niektorých svojich pravidelných liniek aj z košického letiska.

Aerolínie Wizz Air pozastavujú na dva mesiace lety na letisko Doncaster – Sheffield vo Veľkej Británii od 7. januára do 7. marca. Pre agentúru SITA to v piatok potvrdila marketingová manažérka Letiska Košice Karolína Linhartová. Lety do Londýna – Lutonu bude tento dopravca naďalej zabezpečovať podľa zimného letového poriadku.

Ryanair podľa košického letiska pozastavuje lety na štyroch pravidelných linkách – na letisko Londýn – Stansted od 7. januára do 2. februára, do Viedne od 7. januára do 4. februára, do Varšavy na letisko Modlin od 8. januára do 1. februára a do Liverpoolu od 9. januára do 2. februára.

Lety z Košíc do Dublinu a Prahy s Ryanairom budú prevádzkované bez zmeny podľa zimného letového poriadku,“ uviedla Linhartová.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines prevádzkuje lety do Viedne bez zmeny podľa pôvodných plánov. „Po odznení vlny omikronu v Európe očakávame výrazný rast počtu prepravených cestujúcich u všetkých leteckých spoločností lietajúcich z Košíc,“ dodala Linhartová.

Na košickom letisku na najbližšie mesiace nie sú plánované charterové lety.

Pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu spôsobenú variantom koronavírusu omikron letecké spoločnosti Ryanair a Wizz Air už predtým avizovali pozastavenie, resp. obmedzenie niektorých svojich letov z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie