Omrzeli ťa Tatry? Zalyžovať si môžeš aj v týchto netradičných strediskách

  • Tatry sú slovenská klasika a ak sa chceš vybrať za neďaleké hranice, prinášame ti pár tipov kam
  • V týchto krajinách si zalyžuješ za podobné ceny a s podobnou alebo vyššou kvalitou
  • Rakúsko, Rumunsko alebo Slovinsko sú v hľadáčiku aj tento rok
aka
Unsplash
  • Tatry sú slovenská klasika a ak sa chceš vybrať za neďaleké hranice, prinášame ti pár tipov kam
  • V týchto krajinách si zalyžuješ za podobné ceny a s podobnou alebo vyššou kvalitou
  • Rakúsko, Rumunsko alebo Slovinsko sú v hľadáčiku aj tento rok

Lyžiarska sezóna sa blíži a prvý sneh už zažili aj obyvatelia hlavného mesta. Ak ťa už omrzelo chodiť každý rok do Tatier na lyžovačku, vybrali sme pre teba zaujímavé ponunky na lyžovanie, kde je cena veľmi podobná a podmienky veľmi prijateľné.

Slováci sa chodia najčastejšie lyžovať do Vysokých a Nízkych Tatier. Medzi obľúbené patria strediská ako Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Park Snow Donovaly alebo Bachledka. Tento rok však nemusíš stráviť lyžovačku v Tatrách, ale môžeš naplno zodrať svoje lyže v zahraničí za veľmi dobrých podmienok. Vybrali sme pre teba najlepšie hodnotené lyžiarske strediská v Rumunsku, Rakúsku alebo Slovinsku.

Rumunsko

Rumunsko patrí ku krajinám, ktoré sú pre Slovákov cenovo prijateľné a svoju cestu do tejto 10-miliónovej krajiny si Slováci vyberajú hlavne cez leto. Rumunsko ponúka zaujímavé lyžiarske strediská, ktoré stoja za povšimnutie.

Lyžiarske stredisko Poiana Brasov je podľa ich vlastných slov najväčšie a najluxusnejšie lyžiarske stredisko v celom Rumunsku. Podľa britského portálu The Telegraph bolo stredisko jedno z najviac cenovo dostupných v Európe.

Lyžovať sa dá na tratiach dlhých približne 25 kilometrov a nachádza sa kúsok od známeho hradu grófa Drakulu. Za 6-dňový skipas zaplatíš približne 110 eur, a na jeden deň tu je stanovná cena na 29 eur. Ubytovanie za 4 noci cez Airbnb stojí 270 eur pre dve osoby.

Pre porovnanie, 6 dňový skipas v najväčšom slovenskom stredisku Jasná stojí 129 eur a na jeden deň 25 eur. Rumunsko je jednoznačne najlacnejšia voľba pre Slováka, ktorý hľadá so Slovenskom porovnateľnú lyžovačku.

Slovinsko

Slovinsko je krajinou, ktorá ponúka cenovo výhodné lyžovanie a sumy za skipasy sú lacnejšie ako na Slovensku. Straža Bled sa nachádza v blízkosti najväčšieho jazera Bled v Slovinsku a v národnom parku Triglav.

Jeden z najväčších rezortov v Slovinsku ponúka skipasy za 6 dní v prepočte za 79 eur na 6 dní, čo je takmer o polovicu menej ako na Slovensku. Areál na lyžovanie tohto rezortu je takmer 5 hektárov, čo predstavuje skutočne veľkú plochu pre lyžovanie.

Cena za ubytovanie je veľmi podobná Slovensku a veľmi záleží na lokalite. Cena za jednu osobu sa pohybuje na úrovni od 40 eur za noc. Krvavec je ďalší rezort, ktorý je tým lepším strediskom v Slovinsku. Skipas tu stojí na jeden deň 35 eur a na 6 dní zaplatíš 163 eur. Slovinsko je veľmi porovnateľné so Slovenskom aj v cenách potravín a jedla.

Rakúsko

Ak si náročnejší lyžiar a chceš si užiť prírodu spojenú s krásou žitia v horách, odporúčame ti rakúsky rezort v Tirolsku s menom Alpbachtal. Skipas na 6 dní je drahší, ale dovolenka určite stojí za to. Za týždeň lyžovania zaplatíš len na skipase 245 eur.

Za jeden deň je cena skipasu nastavená na 49 eur. V tomto prípade je potrebné rátať aj s vyšším rozpočtom na ubytovanie, ktoré sa môže vyšplhať na 70-150 eur na osobu na noc. To sa samozrejme týka hotelov.

Na Airbnb sme našli veľmi výhodné ceny už do 40 eur, čo je porovnateľné so Slovenskom. Cena ja v tomto prípade značne vyššia len za skipas. Lyžiarske stredisko je na dosah s rovnomennou obcou, ktorá má 2500 obyvateľov a môžeš tak nahliadnuť na život dedinčanov, ktorých život sa odohráva vysoko v horách.

Stredisko sa nachádza len 40 kilometrov od Innsbrucku. Ceny skipasov sú v Rakúsku všeobecne drahé a za 6 dní zaplatíš vo väčšine stredísk cez 200 eur. Ubytovanie sa však dá nájsť za veľmi podobné ceny ako u nás.

V Tirolsku sme však našli aj rezort, ktorý je skutočne lacnejší ako na Slovensku. Stredisko Kühtai ponúka na 6 dní skipas za 130 eur. Zaujímavosťou je aj parkovanie zadarmo. V areáli sa nachádza aj 20 rozličných barov.

Ak ťa už teda omrzela lyžovačka v Tatrách, môžeš si vybrať niečo iné a skúsiť rezorty veľmi podobné tým našim.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Enjoy your sunday #sunday #weekendmode #cold #winter #cozy #tirolpur #alpbachtal #repost @mademoisellie_

Príspevok, ktorý zdieľa Alpbachtal Seenland Tirol (@alpbachtal_tirol),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech