OMV sa rozhodla pre radikálny krok, ktorý sa dotkne každého, kto sem chodí tankovať

  • Čerpacia stanica OMV prejde veľkou premenou
  • Po 30 rokoch mení značku aj vizuál
OMV
Ilustračná foto Startitup/Matúš Majer
  • Čerpacia stanica OMV prejde veľkou premenou
  • Po 30 rokoch mení značku aj vizuál

Jedna z najznámejších čerpacích staníc OMV sa rozhodla pre zmenu identity. Táto zmena sa má udiať do troch rokov. Má sa počas nej zmeniť logo, značka aj vizuál spoločnosti.

Čerpacie stanice prejdú prerodom až v siedmich krajinách, a to na Slovensku, v Rakúsku, Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a v Českej republike, informuje portál tvnoviny.sk.

Nový dizajn

Základným prvkom dizajnu je symbol, ktorý má predstavovať smerovanie OMV ako integrovaného podniku v oblasti chemikálií, palív a energie, ktorý je ukotvený v udržateľnosti a cirkulárnosti.

„Naša nová identita značky a slogan ,Forward for Good‘ zdôrazňujú stratégiu našej spoločnosti, cestu transformácie a ukazujú náš postoj, orientovaný na budúcnosť,“ uviedla Miriam Fellingerová, Retail Manager, OMV Slovensko.

OMV rozšírila počet čerpacích staníc

Začiatkom mája schválil Protimonopolný úrad (PMÚ) SR prevzatie výlučnej kontroly OMV Slovensko nad 26 čerpacími stanicami značky Benzinol.

„Využili sme príležitosť a prijali ponuku Benzinolu. Vďaka tejto akvizícii sa zvýši dostupnosť kvalitných služieb poskytovaných v sieti čerpacích staníc OMV. Tešíme sa, že na našich nových prevádzkach privítame nových zákazníkov a poskytneme im všetko, čo na cestách potrebujú,“ uviedla retail manažérka OMV Slovensko Miriam Fellingerová.

Koncom minulého roka mal pritom OMV 104 čerpacích staníc a patrí v ich počte po dominantnom predajcovi pohonných látok Slovnaft spolu s Orlenom a Shell do trojice najväčších spoločností v tomto segmente.

„Z hľadiska lokálneho posúdenia účinkov koncentrácie PMÚ zistil, že vo viacerých prípadoch nedochádza k prekrytiu spádových oblastí nadobúdaných čerpacích staníc (ČS) Benzinol so spádovými oblasťami ČS OMV. V ostatných prípadoch (okrem nadobúdanej ČS Benzinol v meste Krásno nad Kysucou) v prekrývajúcich sa spádových oblastiach identifikoval aj po koncentrácii dostatok efektívnych konkurentov,“ uviedol PMÚ.

Benzinol na Slovensku prevádzkoval 27 čerpacích staníc. Väčšina z nich sa nachádzala na západnom a na severe stredného Slovenska. Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. 

Prevzatie staníc Benzinolu má podmienky a povinnosti

PMÚ síce schválil firme OMV Slovensko, že môže prevziať sieť čerpacích staníc značky Benzinol, avšak s podmienkami a povinnosťami. Úrad posudzoval predovšetkým prekrývajúce sa aktivity podnikateľov v oblasti maloobchodu s pohonnými hmotami na čerpacích staniciach, a to z celoslovenského aj lokálneho pohľadu.

Pozícia OMV Slovensko sa na národnej úrovni voči najväčšiemu maloobchodnému predajcovi pohonných hmôt podľa úradu významne nezmení. V rámci lokálneho posúdenia účinkov spájania PMÚ zistil, že vo viacerých prípadoch sa neprekrývajú spádové oblasti nadobúdaných čerpacích staníc Benzinol s tými v rámci OMV.

V ostatných prípadoch, okrem čerpacej stanice Benzinol v meste Krásno nad Kysucou, v prekrývajúcich sa spádových oblastiach identifikoval úrad aj po koncentrácii dostatok efektívnych konkurentov.

Vo vzťahu k nadobúdanej stanici Benzinol v meste Krásno nad Kysucou by podľa zistení úradu v dôsledku koncentrácie nastali významné prekážky efektívnej hospodárskej súťaže. A to najmä vytvorením alebo posilnením dominantného postavenia na danom lokálnom priestorovom relevantnom trhu, v maloobchodnom predaji benzínu, nafty aj LPG.

Úrad preto viazal súhlas s koncentráciou na splnenie podmienok odstraňujúcich tieto negatívne účinky. Základnou podmienkou je odpredaj predmetnej čerpacej stanice. Firma OMV Slovensko je taktiež povinná plniť povinnosti napomáhajúce efektívnemu, včasnému a úplnému splneniu podmienok.

Zdroje: tvnoviny.sk, TASR, SITA

Najnovšie videá

Trendové videá