One time to nevyšlo, next time môže byť lepšie. Dáta bez pátosu radia Matovičovi, ako sa vyhnúť hanbe v lotérii

  • Včerajšiu očkovaciu lotériu môžeme považovať za fiasko
  • Dáta bez pátosu sa k nej vyjadrili a Matovičovi dali niekoľko užitočných tipov
Sputnik V Matovič Lengvarský
TASR/Jaroslav Novák
  • Včerajšiu očkovaciu lotériu môžeme považovať za fiasko
  • Dáta bez pátosu sa k nej vyjadrili a Matovičovi dali niekoľko užitočných tipov

Včerajšia očkovacia lotéria spustila na slovenskom internete mnoho diskusií, v ktorých väčšina Slovákov na celý program nadávala. Žrebovanie prebiehalo na RTVS a v programe sa objavilo niekoľko zaujímavých hostí.

Viac ako hostia však Slovákov zaujímali výhry, ktoré boli zaujímavé. Do pamäte národa sa však zapíše najmä pani Zuzana z Prešova, ktorá prišla o 400 000 eur. Telefón zdvihla síce veľmi rýchlo, avšak heslo „zdravé Slovensko“ nestihla povedať do 20 sekúnd. Za to môže pravdepodobne pomalší internet.

PANDÉMIA: NEMOŽNO MANIPULOVAŤ DÁTA A KOMUNIKOVAŤ TREBA PRESNE A JASNE. DÁ SA TO.Za posledné dni sa objavilo niekoľko…

Posted by Dáta bez pátosu on Monday, August 16, 2021

Na základe toho sa k lotérii začali vyjadrovať známe osobnosti. Príspevok lotérii venovali aj Dáta bez pátosu. Stránka kritizuje najmä oneskorenie, ktoré pani Zuzanu stálo takmer pol milióna eur. „Celé losovanie aj s pokecom moderátorov trvalo 2 minúty a oneskorenie IPTV je maximálne 40 sekúnd,“ píše sa v príspevku.

Dáta bez pátosu túto situáciu prirovnávajú k športovým prenosom, kedy sa stáva, že niekto vidí gól skôr ako ostatní. Ďalším problémom je skutočnosť, že priamy prenos očividne nikto neprešiel s reálnym publikom.

„Aj pri spúšťaní jednoduchších a lacnejších softvérov, internetbankingov, portálov dotácií sa testovanie robí na „real testing group“, čom samozrejmem Igor Matovič nemôže vedieť, lebo väčšinou ide „live“, „freeride“ a „na prvú“.“

zdroj: RTVS/Byť zdravý je výhra

Výhodou je, že z týchto chýb sa dá poučiť, keďže nás čaká ešte niekoľko losovaní. Podľa Dát bez pátosu by bolo vhodné, keby heslo bolo uvedené už pri začiatku losovacieho kola.

Za zmienku stoja aj včerajšie výkony moderátorov, ktorí sa počas telefonátu tešili ako keby bola výhra ich. „ Moderátori by nemali po zdvihnutí mobilu výskať, ale sa slušne, pokojne a v kľude predstaviť, aby volaný tušil, kto s ním hovorí,“ konštatujú Dáta bez pátosu. 

Uff… DRÁMA

Krátko po skončení losovania sa sociálne siete začali zaplňovať rôznymi príspevkami. Samozrejme, pridal sa aj bývalý premiér a súčasný minister financií Igor Matovič. Ten svojím príspevkom opäť rozčúlil polovicu národa.

„Uff… DRÁMA hneď na prvýkrát,“ píše v príspevku. Jeho príspevok si všimli aj ostatní politici a tí mu venovali niekoľko riadkov. 

Ľudia na Slovensku nepotrebujú DRÁMU. Tej sme si zažili za posledné dva roky viac než dosť. Od politikov potrebujeme…

Posted by Michal Šimečka • Progresívne Slovensko on Monday, August 16, 2021

„Ako máme veriť ministrovi financií, že zvládne prípravu štátneho rozpočtu, keď nie je schopný férovo a funkčne nastaviť ani triviálnu lotériu? “ kritizuje premiéra Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska. Podľa jeho názoru od politikov potrebujeme profesionalitu, pracovitosť, schopnosť nachádzať odborné riešenia a doťahovať ich do úspešného konca. 

„Neviem koľko signálov ešte potrebuje premiér Heger. Každý deň, ktorý neodvolá Igora Matoviča, pácha škody na Slovensku,“ dodáva politik v závere statusu. 

K Šimečkovi sa pridala aj poslankyňa Vladimíra Marcinková. Vo svojom statuse sa priznala, že nie je fanúšičkou očkovacej lotérie, no rešpektuje kolektívne rozhodnutie koalície zaradiť ho medzi motivačné nástroje na podporu očkovania.

Po zhliadnutí včerajšieho prenosu očkovacej lotérie, chcem vyzvať Ministerstvo financií SR, aby prehodnotilo štatút…

Posted by Vladimíra Marcinková on Sunday, August 15, 2021

Politička však vyzýva Ministerstvo financií SR, aby prehodnotilo štatút súťaže o očkovaciu prémiu Byť zdravý je výhra tak, aby mali možnosť vyhrať aj ľudia, ktorí sledujú oficiálny internetový online prenos RTVS.

„Je zrejmé, že z technických dôvodov je takýto prenos oneskorený o desiatky sekúnd oproti televíznemu vysielaniu, a preto osoby sledujúce reláciu na internete objektívne nedokážu splniť nastavené pravidlá lotérie včas,“ konštatuje v príspevku. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK