konmari konzultantka, maria veresova
maria veresova konmari
Mária Verešová, Harmonické bývanie

Opustila korporát, aby Slovákom upratovala domy za 1 500 eur. Spoznaj prvú KonMari konzultantku v krajine

  • Mária Verešová je prvou KonMari konzultantkou na Slovensku
  • Ľuďom pomáha poupratovať a zjednodušiť si nielen domácnosť, ale aj ich vlastný život
  • Mária Verešová je prvou KonMari konzultantkou na Slovensku
  • Ľuďom pomáha poupratovať a zjednodušiť si nielen domácnosť, ale aj ich vlastný život

Mária Verešová pred mnohými rokmi rozmýšľala o tom, že opustí prácu vo veľkej korporátnej firme, pričom jej snom bolo podnikanie v svadobnej oblasti. Túžila po práci svadobnej organizátorky/koordinátorky.

Všetko ale nevychádzalo presne tak, ako chcela, no vďaka tomu rozhodnutiu založila v tom čase so svojím priateľom (v súčasnosti manželom) jeden z najväčších svadobných internetových portálov na Slovensku.

Avšak, keď sa Mária stala mamou, situácia sa zmenila, začala premýšľať o práci, ktorá by jej dovolila venovať sa rodine a pomohla jej s chodom domácnosti.

Začalo to tak, že ako mama dvoch detí som sa stretávala s inými mamami a často sa rozoberali témy: nekonečné upratovanie a organizácia domácnosti. Tak ako ostatné mamy, aj ja som v tom období zápasila so starostlivosťou o domácnosť, aj napriek tomu, že dovtedy to pre mňa problém nebol, hovorí pre Startitup zakladateľka Harmonického bývania.

Mária vedela, že sa chce venovať práci, v ktorej môže pomáhať ľuďom. Keďže v tom čase sama zvádzala boj so starostlivosťou o domácnosť, kniha Kúzelné upratovanie od Marie Kondo, ktorá sa ocitla v jej rukách v roku 2014, prišla doslova ako dar z nebies.

Úplne som sa v tej knihe našla. Sama som si podľa nej poupratovala a zjednodušila domácnosť. Na základe mojej skúsenosti som sa rozhodla pomáhať aj iným ženám a mamám na Slovensku. A tak vzniklo Harmonické bývanie.

Poriadok v živote

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá