Orientálne mušle od Shell, sušené ryby od Samsungu. Takto začínali svetové giganty

  • Bizarné príbehy spoločností a ich prvotné pokusy na trhu
  • Toto si o svetoznámych značkách pravdepodobne nevedel
bizarné začiatky svetoznámych značiek - titulka
Reprofoto: Shell
  • Bizarné príbehy spoločností a ich prvotné pokusy na trhu
  • Toto si o svetoznámych značkách pravdepodobne nevedel

Začiatky nemusia byť vždy prechádzka ružovou záhradou. Hlavne nie vtedy, ak stále neviete, akým smerom sa vydať. História je prepletená rôznymi nitkami a nie každá svetoznáma spoločnosť podnikala v tom, čomu sa venuje dnes.

Rovnako ako superhrdinovia, aj slávne značky majú takmer vždy úžasný príbeh o pôvode. Nemusí hneď ísť o uhryznutie rádioaktívnym pavúkom, ale nemá to veru ďaleko ani od takýchto nereálnych scenárov.

Sprevádzali ich bizarné nápady, rodinné spory, prísne tajné recepty a dávka šťastia. Áno, presne tak. Toto všetko bola súčasť dnes už globálnych hráčov na trhu. Ale vieš čomu presne sa venovali na samotnom počiatku?

Od predaja orientálnych mušieľ, cez drevené variče na ryžu až po výrobu gumených čižiem. Na zozname sa toho nachádza oveľa viac a nižšie sme pre teba zhrnuli tie najzaujímavejšie originálne príbehy značiek, s ktorými si sa už určite stretol.

Technologický gigant Samsung začínal s predajom sušených rýb

Vznik spoločnosti: 1. marec 1938

Zakladatelia: Byung-chul Lee

Sídlo: Suwon-si, Južná Kórea

Hodnota spoločnosti: 310,57 miliardy dolárov

Zaujímavosť: Stavebná divízia spoločnosti Samsung postavila mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, najvyššiu budovu na svete s výškou 828 m.

Samsung strávil veľkú časť 50. a 60. rokov minulého storočia experimentovaním na trhu v rôznych odvetviach. Juhokórejská spoločnosť si vyskúšala takmer všetko. Od poistenia po predaj textilu. A čo je najpodivnejšie, taktiež obchodovala so sušenými rybami.

Ak si si myslel, že Samsung sa točil vždy len okolo mobilných telefónov alebo televízorov, uveďme si to na pravú mieru. Pôvodnú značku založil Byung-Chull v roku 1938. V tých časoch by si, samozrejme, smartfóny nikde nenašiel a televízory sa ešte stále len rozbiehali.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Android Authority, Sony, Shell, Business Standard, Torque Toyota, Nintendo, Brickpedia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá