Oskar k nám ako prvý priniesol zo Singapuru prémiové bicykle. Prejdeš nimi aj ohňom

  • Oskar Malatinský otvoril v Trnave priestor s názvom Oozi
  • Prvýkrát sme tu mali možnosť vidieť elektrobicykle od firmy Coast Cycles
oskar malatinský, distribútor coast cycles a juraj bača
Startitup
  • Oskar Malatinský otvoril v Trnave priestor s názvom Oozi
  • Prvýkrát sme tu mali možnosť vidieť elektrobicykle od firmy Coast Cycles

Dostali sme pozvanie na veľkú otváračku unikátneho projektu OOZI v Trnave. Okrem iného nás čakalo aj predstavenie bicyklov od Coast Cycles, ktoré sa práve zakladateľ Oskar Malatinský rozhodol priniesť na Slovensko.

Nie je to len o bicykloch

Bicykle sú skutočne hlavnou prioritou značky OOZI, nie je to však len o nich. Oskar sa rozhodol, že pod touto značkou bude predávať aj oblečenie, ale hlavne, že vytvorí miesto, kde každý zabudne na starosti bežného života. 

OOZI exterier
zdroj: Startitup

Samotný priestor sa nachádza v Trnave v industriálnej zóne a dostatočne ďaleko od tej obytnej. Práve touto lokalitou sa chceli vyhnúť nežiaducim susedom a problémom s hlukom.

„Nachádzame sa v tejto lokalite, aby sme pri našich eventoch zobudili v tom najhoršom prípade nejakého vrátnika v okolí,“ prezradil nám Oskar.

Každých 4 až 6 týždňov tu plánujú robiť eventy vo veľkom štýle. Svoj event si tu podľa jeho slov vieš naplánovať aj ty. Celý OOZI komplex bude, samozrejme, aj na prenájom a ready na tvoju akciu.

Hala na eventy
zdroj: Startitup

Areál pozostáva z viacerých prvkov. Prvým a tým hlavným je zaoblená priemyselná hala pripomínajúca hangár. Práve tu sa budú predávať už spomínané bicykle a oblečenie vlastnej produkcie. Na poschodí však ponúka ideálny priestor na akcie a udalosti rôznych druhov aj vďaka skvelo pokrytej akustike. 

Sekundárnou budovou je podľa Oskara takzvaný „chill-house“. Skutočne ide o dom, v ktorom si môžeš odpočinúť a prísť na iné myšlienky. Okrem veľmi štýlového interiéru ťa tu však čaká aj veľký biliardový stôl, šípky, stolný futbal či dokonca aj televízia s PlayStation. 

„Treba raz vidieť ako stokrát počúvať,“ dodal Oskar k svojmu vysnívanému projektu. 

mum hrajúci biliard
zdroj: Startitup

Oskar otvoril vo veľkom štýle

Z toho mála, čo sme z jeho povahy mohli zachytiť behom jedného večera, sme usúdili, že Oskar rád robí veci vo veľkom. Inak to nebolo ani pri veľkej otváračke, na ktorej sme nemohli chýbať. 

Už na úvod sme vedeli, že sme správne, keď nás čakali rampy na bicykel a červený koberec. Po vstupe dovnútra sme ostali milo prekvapení. To, ako sa dopĺňalo nasvetlenie, industriálny dizajn, ale aj napríklad dielňa v pozadí, by ulahodilo oku nejedného návštevníka. 

OZZI eventová hala spolu s predajňou
zdroj: Startitup

Oskar je vraj známy aj tým, že sa o svojich hostí chce postarať ukážkovo. Tejto povesti sa nedokázal vyhnúť ani pri grand-opening party. Na záhrade sa totiž zbiehali vône rôznych druhov aj vďaka súkromnému food trucku, kde sme si pochutnali na skvelom pulled pork burgri či bao buchtičke s bravčovým bôčikom.

Človek by si pomyslel, že ho už nič neprekvapí, až do momentu, kým neprišiel na poschodie a nenašiel sushi bar s majstrom svojho remesla, ktorý pripravoval prvotriedne rolky s veľmi chutnými a čerstvými druhmi rýb.

sushi rolky a nigiri
zdroj: Startitup

Bicykle predstavili majstri vo svojom fachu

Po tom, ako sa naše chuťove bunky dorozplývali, nasledoval ten bod programu, na ktorý väčšina čakala. O to, aby sme sa sa pokochali modelmi bicyklov, ktoré sa budú dať v OZZI zakúpiť, sa postaral napríklad Michal Pokorný, dlhoročný reprezentant v bike triale.

Práve on si spolu s ďalšími jazdcami do parády zobral všetky tri modely, ktoré postavili skutočným výzvam od rôznych skokov až po jazdu cez oheň.

elektrický bicykel
zdroj: Startitup

To, prečo sú tieto bicykle skutočným unikátom je, že každý jeden je robený na mieru zákazníkovi priamo v Singapure. Ide konkrétne o modely BUZZRAW. Každý z týchto modelov má ponúkať upravenia výkonu a komponentov podľa želaní zákazníka.

elektrický bicykel
zdroj: Startitup

Najlacnejší je variant Classic, ktorý slúži primárne na mestské jazdenie pre jedného človeka bez odpružených častí. Druhým bratom v tejto rodine je model X, ktorý už ponúka oproti predošlému bicyklu aj celoodpruženú konštrukciu s agilitou BMX bicyklov.

Najväčší člen rodiny disponuje okrem odpruženia aj väčším sedacím priestorom, vďaka čomu na ňom môžeš jazdiť aj so spolujazdcom. Na zahraničných trhoch sa tieto bicykle predávajú za cca. 2 200 eur až 4 200 eur.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá