Ospevovaná značka posiela na Slovensku do konkurzu prvú predajňu. Topí sa v dlhoch

  • Firmu pred súd poslal prevádzkovateľ nitrianskeho nákupného centra Mlyny
  • Okrem nákupného centra má však spoločnosť dlh aj voči štátnym inštitúciám
nákupné centrum
Ilustračný obrázok, Pixabay/PhotoMIX-Company
  • Firmu pred súd poslal prevádzkovateľ nitrianskeho nákupného centra Mlyny
  • Okrem nákupného centra má však spoločnosť dlh aj voči štátnym inštitúciám

Aj napriek tomu, že skupina Denim na slovenskom trhu zastupuje známe značky, ako Tommy Hilfiger, Tommy Jeans, G-Star, Diesel, Levis či CK Underwear, nemusí to hneď znamenať úspech.

Portál Index totiž upozornil na to, že jedna z firiem spadajúcich pod Denim Retail čelí konkurzu. Firmu pred súd poslal prevádzkovateľ nitrianskeho nákupného centra Mlyny. Okrem nákupného centra má však spoločnosť dlh aj voči štátnym inštitúciám.

Do konkurzu ide konkrétne predajňa Tommy Hilfiger.

Podľa Finstatu a dát zo Sociálnej poisťovne je zrejmé, že spoločnosť Denim Group je poisťovni dlžná sumu vo výške 3 893 eur. „Ide pravdepodobne o záväzky z covidového obdobia, keď boli naše prevádzky z rozhodnutia vlády uzatvorené a mali odloženú splatnosť alebo sú predmetom splátkového kalendára,“ povedal INDEXU Konečný.

Kým Denim Group má pod palcom veľkoobchod, Denim Retail pokrýva maloobchod. To znamená, že prevádzky, ktoré sa nachádzajú v obchodných centrách, spadajú práve pod Denim Retail. Ten má podľa údajov zo Sociálnej poisťovne voči nej dlh vo výške 11 266 eur.

Žalujú Slovensko

Počas pandémie koronavírusu Denim Retail podala žalobu na Európsky súd, kde od Slovenska žiada odškodnenie za zatvorenie prevádzok počas pandémie. Európsky súd v tom čase žalobu prijal a mal by sa ňou zaoberať, uviedol Denník N.

Ondrej Konečný pre portál INDEX denníka SME taktiež uviedol, že Slovensko kompenzovalo počas pandémie a zatvorených obchodov prevádzkam 20 percent nákladov, pričom v zahraničí sa kompenzácia pohybovala aj do výšky 80 percent.

„V niektorých obchodných centrách nedošlo k dohode s prenajímateľom po indexácii (zvýšení) nájmov a navyšovaní poplatkov za služby a energie, preto bola v súlade s plánom optimalizácie ich činnosť pozastavená,“ povedal pre portál INDEX majiteľ firmy Ondrej Konečný.

Konečný pre portál taktiež povedal, že aktuálne zlepšujú procesy fungovania a urýchľujú dodávanie cez eshopy. Ich hlavným cieľom je vylepšiť dostupnosť v čase, keď sa mení samotné správanie zákazníkov.

Končí aj veľkoobchod s obuvou

Predajca značkovej obuvi a koženej galantérie John Garfield zatvára svoje predajne v dvoch mestách na východnom Slovensku. Informoval o tom portál Zoznam.sk.

Spoločnosti vlani klesol zisk o približne 15 000 eur a v roku 2020 o takmer 340 000 eur. Tržby jej permanentne z roka na rok klesajú a minulý rok dosiahli 3,13 milióna eur, rok predtým 4,12 miliónov eur a 5,05 milióna eur, vyčíslil portál FinStat.

Prevádzky firma postupne zatvára naprieč krajinou už po dlhšiu dobu. Ostane jej tak iba posledná predajňa v krajine. Istého času pritom mal na Slovensku 24 predajní, informuje na svojej webovej stránke.

Spoločnosť v súčasnosti ukončuje svoje prevádzky v Obchodnom centre Forum Poprad a v Prešove, v obchodnom centre Max. Na Slovensku bude tak mať iba obchod v Spišskej Novej Vsi, v Obchodnom centre Madaras.

Pri aktuálnom zatváraní predajní zároveň vypredávajú tovar. Zľavy dosahujú -70 %, a to pri kúpe aspoň dvoch kusov tovaru, pričom suma bude odpočítaná z jedného. Na letný tovar majú zase akciu jedna plus jedna zdarma.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by John Garfield (@john_garfield_shoes)

Jedna z predajní, ktoré spoločnosť v poslednej dobe zatvorila, bola v Lučenci a taktiež v Banskej Bystrici. Predajne ukončil aj v Žiline, Nových Zámkoch, Prievidzi, Piešťanoch, Trenčíne či Košiciach.

Zákazníci na sociálnej sieti Facebook so zatváraním predajní podniku spokojní nie sú. „Ani v Lučenci už dávno nie je, aj vyše roka a naozaj to bola dobrá predajňa, dalo sa vybrať obuv, naozaj by aj tu mohli znovu otvoriť,“ napísala zákazníčka Marcela Tamášiová. „Prečo? Najlepšia predajňa, vždy som si vedela kúpiť u vás topánočky,“ reagovala Eva Dorová.

Zdroje: Index, Finstat, Sociálna poisťovňa, Denník N, Index, Zoznam

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá