Ostrý rozkol vo vnútri OĽANO: „Nebaví ma vysvetľovať Matovičov freestyle,“ píše Matovičov poslanec

  • Proti Igorovi Matovičovi sa stavajú aj poslanci z jeho strany
  • Prvý, kto svoj nesúhlas vyjadril verejne, je poslanec Ján Krošlák
Facebook/Ján Krošlák TASR/Martin Baumann
  • Proti Igorovi Matovičovi sa stavajú aj poslanci z jeho strany
  • Prvý, kto svoj nesúhlas vyjadril verejne, je poslanec Ján Krošlák

Situácia na slovenskej politickej scéne je počas posledných dní nesmierne napätá. Spôsobené to je správaním a činmi predsedu vlády Igora Matoviča. Svoj nesúhlas voči nemu neskrýva minister hospodárstva Richard Sulík a ani predsedkyňa politickej strany Za ľudí Veronika Remišová.

Bolo teda otázkou času, kedy sa proti nemu postavia aj jeho ľudia. Aj napriek tomu, že Jozef Pročko stojí na strane premiéra, Ján Krošlák sa nebál a svoj nesúhlas vyjadril verejne prostredníctvom sociálnej siete. 

Prisiel cas pozriet sa do zrkadla, pan Premier. Rozhodol som sa vypustit tohto gina z flase len preto, lebo uz ma nebavi…

Posted by Ján Krošlák on Thursday, March 4, 2021

Matovičov freestyle

Bývalý tenista zverejnil status, v ktorom otvorene kritizuje správanie Matoviča. „Prišiel čas pozrieť sa do zrkadla, pán premiér. Rozhodol som sa vypustiť tohto gina z fľaše, pretože ma nebaví stále obhajovať a vysvetľovať freestyle jedného človeka,“ píše v úvode. 

Poslanca nebaví pozerať do očí priateľom, ktorí pri pohľade naňho vidia Matoviča a neveriacky si klopkajú na čelo. Krošlák si uvedomuje, že pokles preferencií strany nesúvisí s pandémiou, ale priamo so správaním premiéra. „Je zjavné, že 10 % voličov ho nenávidí a ďalších 10 % miluje,“ píše. Vadí mu však, že zvyšných 80 % sa pri pohľade na jeho statusy a iné mediálny výstupy chytá za hlavu a neveriacky krúti hlavou. 

Si za to, aby Slovensko vrátilo vakcíny Sputnik V?

Nádej umiera posledná

Kreslo premiéra Matovičovi spočiatku všetci želali, veď dlhé roky bojoval proti korupcii a mafii. Rok však utiekol ako voda a kreslo je stále veľké. „Argumentom a frázam, že sa zmení, že do kresla dorastie a naučí sa vládnuť, prípadne, že tlak naňho je enormný a že sa poučí z vlastných chýb, už prestávam veriť,“ kritizuje premiéra Krošlák. 

Kritizuje aj to, že neuvážené, provokatívne a niekedy infantilné statusy pokračujú aj napriek radeniu poradcov. „Urážanie ľudí, one man nápady, agresívny spôsob boja, ako by sme boli v opozícii, tiež stále pokračujú,“ konštatuje. 

Igor matovič
zdroj: TASR/Pavol Zachar

Krošlák konštatuje, že z politického marketingu a freestylu premiéra sa stáva diagnóza. Podľa jeho slov by mal dobrý premiér ľudí spájať, nie rozdeľovať. Ľudia by ho mali mať radi a rešpektovať alebo s ním nesúhlasiť. Nemali by ho nenávidieť. 

My, nie ja

Poslanec si uvedomuje, že riadenie krajiny je náročné, no s pomocou odborníkov sa to zvládnuť dá. „Premiér Igor Matovič by mal namiesto slovíčka ja, používať slovo my a nebáť sa povedať nie,“ tvrdí.

Status poslanec uzatvára vyhlásením, že stranu OĽaNO nemá v pláne opustiť a na kresle poslanca chce ostať. „Verím, že táto vláda úspešne dovládne a dokončí poslanie, na ktoré dostala mandát. Tiež verím, že Fico a spol. skončia tak, ako si zaslúžia.“ 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK