Otec Aeromobilu Štefan Klein z projektu odchádza. Chce začať znova na vlastnú päsť

  • Okolo jedného z najinovatívnejších slovenských projektov je po dvoch rokoch mlčanlivosti opäť rušno. Ako sa hovorí, po tichu prichádza búrka a to sa potvrdilo aj v tomto prípade. Teraz prichádza ako nový úder hromu správa, že tvorca celej myšlienky lietajúceho auta Štefan Klein dáva od projektu ruky preč.
collageweqecd
dailydreama.com/Aeromobil
  • Okolo jedného z najinovatívnejších slovenských projektov je po dvoch rokoch mlčanlivosti opäť rušno. Ako sa hovorí, po tichu prichádza búrka a to sa potvrdilo aj v tomto prípade. Teraz prichádza ako nový úder hromu správa, že tvorca celej myšlienky lietajúceho auta Štefan Klein dáva od projektu ruky preč.

Už pred niekoľkými týždňami, keď sa Aeromobil po obrovskom záujme slovenských aj svetových médií na čas odmlčal, sa k nám doniesli správy o finančných aj osobných problémoch v „stajni“ lietajúceho auta. Nielen dlhy a problémy s investorom, ale aj konflikt medzi dvoma konateľmi firmy, mali stáť za ohrozením celého projektu. Už v tom čase však bol Aeromobil v procese rokovania s novým nádejným investorom.

Foto: Aeromobil

Dnes už vieme, že investora sa nájsť podarilo a nie je ním nikto iný, ako zakladateľ spoločnosti c2i Patrick Hessel. Úspešný 36-ročný podnikateľ s nemeckými koreňmi do Aeromobilu vstúpil ako investor po tom, čo predal väčšinový podiel svojej firmy spoločnosti LG Hausys za 40 miliónov eur. Hesselova firma však už predtým spolupracovala na projekte Aeromobilu ako partner a budúci dodávateľ komponentov pre lietajúce auto.

Foto: c2i

Patrick Hessel projekt svojou investíciou nielen, že dostal z potenciálnej krízy, ale umožnil odkúpenie väčšiny akcií autora myšlienky lietajúceho auta Štefana Kleina. Nepriamo sa tak potvrdili dohady o interných nezhodách Kleina so CEO Aeromobilu Jurajom Vaculíkom. Napriek tomu, že ani jeden z nich konflikt výslovne nepotvrdil, je jasné, že ich názory sa v pokročilých fázach projektu začali rozchádzať.

Foto: Aeromobil

Dnes už je jasné, že človek, ktorý stál na počiatku tohto inovatívneho projektu a bez ktorého by nikdy nevznikol, z neho odchádza. Túto informáciu ako prvý priniesol portál Trend.sk. Dizajnér Štefan Klein už vlastní len zlomok pôvodných akcií a nebude v projekte ďalej vystupovať ako konateľ a rozhodovať o jeho ďalších krokoch. Presné dôvody jeho odchodu nepoznáme, no zrejme je za tým aj fakt, že sám je skôr kreatívcom, vizionárom a nie biznismenom. Svoju prácu v Aeromobile si splnil stvorením celej myšlienky a tým, že dal lietajúcemu autu svoje „gény“.

Foto: dailydreama.com

Foto: damngeeky.com

Na ďalších modeloch sa tak bude pracovať bez neho, no z „rodokmeňa“ lietajúceho auta ho už nikto nevymaže. Štefan Klein však nestráca chuť ani nápady a chce sa vraj vrhnúť do tvorby nových návrhov a prototypov už vo vlastnej réžii. Ako tvorivá osobnosť, ktorá k svojej činnosti potrebuje predovšetkým slobodu, tak konečne bude mať potrebný priestor. V Aeromobile mu zrejme už začalo byť akosi tesno. Sami sme zvedaví, aké ďalšie inovácie na Slovensko prinesie. Za svoju prácu dokonca pred dvomi rokmi získal štátne vyznamenanie od prezidenta Kisku.

Foto: facebook.com/Aeromobil

Medzitým už Aeromobil pokročil ďalej a prišiel s vynoveným modelom, ktorý má dnes svoju svetovú premiéru v Monaku. Počas doby ticha pracoval tím na tom, aby na prototype vyladil viaceré nedostatky a predstavil ho v novej lepšej podobe. Pred sebou má však stále ešte dlhú cestu spojenú so získavaním ďalších investícií a partnerov, propagáciou modelu a hľadaní prvých zákazníkov. Už čoskoro totiž bude možné si Aeromobil predobjednať.

Aeromobil nám ukázal, že skutočne počas tých dvoch rokov nespal, ale stále na sebe pracuje a my len môžeme byť zvedaví, čo všetko ešte v najbližšej dobe prinesie. Dúfajme, že čoskoro aj plne funkčný prototyp nového modelu.

Foto: Aeromobil

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK